Rezultate te kerkimit per termin: +Megjithse

Meta: total 669 / total_found 669 / time 0.000 / keyword[0] megjithse / docs[0] 669 / hits[0] 783 /
Kur Shqipëria konsiderohej si një atdhe i mundshëm për hebrenjtë
  • 2016-08-02

Kur Shqipëria konsiderohej si një atdhe i mundshëm për hebrenjtë

Reportazh/Një udhëtim në sinagogat hebreje në qytetet shqiptare nga Saranda deri në Berat Bregdeti i Sarandës Nga Esther Hecht, Hadassahmagazine Vendi m misterioz n Evrop, Shqipëria, sht nj vend i ekstremeve dramatike. I ndar nga Evropa perëndimore pr dekada me radh nn sundimin e diktatorit

Izet Haxhia: Pazari i pistë i Berishës me Albtelekom dhe burgosja ime
  • 2016-07-27

Izet Haxhia: Pazari i pistë i Berishës me Albtelekom dhe burgosja ime

Nga Izet Haxhia Perpara 10 vjetesh, rreth dy muaj para se të arrestohesha ketu ku jetoj, per hesap të interpol tirana, nje person i afert me marshallin, pasi i kishte kekuar vellait tim nr e tel. tim megjithe sygjerimin e vellait që të mos ja jepja até, për arsyen se ishte i afert dhe i bes

BE: Vetingu të miratohet tani!
  • 2016-07-27

BE: Vetingu të miratohet tani!

Euralius dorëzoi mbrëmë në kuvend ligjin për vetingun të ripunuar bashkë me ultimatumin e SHBA-së dhe BE-së për ta miratuar nesër dhe jo në shtator. Euralius ka përpunuar ligjin për vetingun, pas miratimit të ndryshimeve kushtetuese për reformën në drejtësi. Burime zyrtare

No Pic available
  • 2016-07-20

Hajdutët e historisë

Dikur u vramë për histori, sot sehirxhinj të këqinj Mbrojtja e historisë dhe vlerave kombëtare, është një temë që rikthehet shpesh në vëmendje të opinionit publik, për shkak të ndjeshmërisë që ka shoqëria ndaj ngacmimeve, ndodhive dhe dukurive, që si rastësisht kanë ndodhur

Grabitja në Rinas/ Prokuroria zbardh detaje rreth të arrestuarve
  • 2016-07-02

Grabitja në Rinas/ Prokuroria zbardh detaje rreth të arrestuarve

Prokuroria ka dhënë detaje të tjera për arrestimin e 5 personave, të cilët dyshohet se kanë përgjegjësi për grabitjen e parave dy ditë më parë në aeroportin e Rinasit. Deklarata e Prokurorisë: Personin nën hetim Arben Karafili, me detyrën e shefit të stacionit të kompanisë ICT

Donald Lu e Vlahutin në selinë e PD-së, por mungon njeriu kryesor
  • 2016-05-11

Donald Lu e Vlahutin në selinë e PD-së, por mungon njeriu kryesor

Ashtu siç ishte paralajmëruar, ambasadori amerikan Donald Lu dhe ajo e BE-së, Romana Vlahutin, kanë shkuar sot në mbledhjen e grupit parlamentar të PD-së. Në mbledhje marrin pjesë të gjithë deputetët, madje edhe ata që kanë qenë kundër pranisë së ambasadorëve, si Jozefina Topal

No Pic available
  • 2016-04-27

Letërsia moderne në Shqipëri dhe Fishta, Lasgushi, Noli

Rubrika: Si shkruanin paraardhësit Nga Skënder Petro Luarasi Botuar më 1936 E pasur dhe e bukur është gjuha  jonë shqipe, nga e cila  Bijtë e Shqipes krijuan  një kult të vërtetë; megjithëkëtë është fare pak e zhvilluar: rrethana historike krejt të posaçme dhe sidomos një sundi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama