Rezultate te kerkimit per termin: +Megjithse

Meta: total 669 / total_found 669 / time 0.000 / keyword[0] megjithse / docs[0] 669 / hits[0] 783 /
2 prill 1991/ Edmond Trako: Si dha frymën e fundit në dorën time, Bujar Bishanaku
  • 2016-04-02

2 prill 1991/ Edmond Trako: Si dha frymën e fundit në dorën time, Bujar Bishanaku

Dëshmitarë në ngjarjen e vrasjes së katër të rinjve shkodranë, një prej drejtuesve të PD-së së vitit 1991, jep detaje të panjohura më parë, shoqëruar me fotografi ekskluzive. Paraditen e 2 prillit të vitit 1991, në selinë e Partisë Demokratike në rrugën e Kavajës erdhi një

No Pic available
  • 2016-04-01

Rama bën letër për reformën, për të mos e bërë reformën në letër!

"Më ka çu nana me la gojën", është të paktën në dukje fabula e letrës publike që kryetari i qeverisë i adreson kryetarit të opozitës për bashkëpunim në reformën në drejtësi. Letra publike që në fakt në stilin e Edi Ramës është një hile e vjetër e tij për të kaluar l

No Pic available
  • 2016-03-27

Në gjyq drejtori i Shëndetit Publik të Devollit dhe inxhinieri

Prokuroria e Korçës dërgon për gjykim dosjen e drejtorit të Shëndetit Publik, Devoll, Valent Nallbati, si edhe inxhinjerit Panajot Pilani. Ata akuzohen për fallsifikim të dokumentave dhe shpërdorim detyre, pasi, në vitin 2015, kanë realizuar procedurë fiktive për rikonstruksionin e god

No Pic available
  • 2016-03-04

Gjuajtjet e Daçiç nga Pallati i Qelqtë

Ato çfarë u thanë në Pallatin e Qelqtë në Nju Jork, nga ministri i jashtëm Ivica Daçiç në emër të qeverisë së Serbisë dhe ambasadorja Vlora Çitaku në SHBA në emër të qeverisë së Kosovës, në transmetimet e veta të orës 18.00 të datës 1.3.2016, "Zëri i Amerikës" i cil

Gerti Bogdani: Nuk i dinim të gjitha faktet, ndaj nuk e mbrojtëm Kserën që në fillim
  • 2016-02-02

Gerti Bogdani: Nuk i dinim të gjitha faktet, ndaj nuk e mbrojtëm Kserën që në fillim

Gert Bogdani, kur u votua për herë të parë si deputet, doli nga një lloj votimi i drejtpërdrejtë, pak a shumë si listat e hapura të propozuar së fundmi nga Lëvizja Socialiste për Integrim. Kjo është arsyeja që tani ai mbështet idenë e listave të hapura dhe uron që selia blu të

Kryeministri paralajmëron një RTSH politike
  • 2016-01-05

Kryeministri paralajmëron një RTSH politike

Nga Xhovani Shyti Në konferencën fundvjetore për shtyp, ndër të tjera, kryeministri Edi Rama i ka kushtuar vëmendje edhe gjëndjes në të cilën është katandisur enti më i madh mediatik shqiptar Radio Televizioni (RTSH), duke dhenë edhe disa arsye që, sipas tij: e kanë penguar maxhor

Poezi nga Miltiadh Davidhi
  • 2015-12-24

Poezi nga Miltiadh Davidhi

Miltiadh Davidhi Poezi nga Miltiadh Davidhi VRIMA TË ZEZA KUDO Vrima të zeza shpërndarë kudo, Mbi ëndrrat e mia e të qiejve, Mbi fytyra lulesh e yjesh, mbi shpirtra që sduken, Mbi fije të blerta shpresash E mërzitjet e një nëne, Mbi vesëza malli,  petale sinqeriteti, Lëkura ndërgjegje

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama