Rezultate te kerkimit per termin: +Megjithse

Meta: total 669 / total_found 669 / time 0.000 / keyword[0] megjithse / docs[0] 669 / hits[0] 783 /
Pleh nga Rudolf Marku
  • 2015-12-03

Pleh nga Rudolf Marku

Nga Edison Ypi Të mësosh nëse dikush është a s'është i sëmurë me kancer, një tjetër është a s'është i çmendur, një i tretë është a s'është kriminel, nuk është fort e lehtë, ka ca vështirësi. Duhen së paku një radiografi, një mbyllje në çmendinë me procedurat përkat

No Pic available
  • 2015-11-27

Historia e Thanksgiving, festa m popullore n SHBA

Nga Albana Melyshi Lifschin “Thanksgiving” sht festa m popullore n SHBA. Me vendim t Presidentit Abraham Linkoln, n 3 tetor 1863, ajo festohet n t gjith Amerikn çdo vit, t ejten e fundit t muajit nntor. Historia e “Thanksgiving” lidhet ngushtsisht me fatin e pilgrimve, kolon

Doda i shkruan AMA-s: Mediat të ndalojnë pamjet e terrorit
  • 2015-11-18

Doda i shkruan AMA-s: Mediat të ndalojnë pamjet e terrorit

Deputetja Mesila Doda i ka dërguar një letër kryetarit të AMA-s dhe komisionit të medias ku i kërkon që të ndalohen mediat në transmetimin e pamjeve shqetësuese nga terrori që po ushtron ISIS. Ja çfarë shkruan ajo: Kërkesë Kryetarit të Autoritetit të Medias Audiovizuale Për dije

Ismet Drishti
  • 2015-10-30

Ismet Drishti

Nga Edison Ypi Ke kaluar një ditë me probleme. Ka ardhur mbrëmja. Je i lodhur. S'je fort në qef. Gjumi s'po të vjen. Për ta normalizuar sadopak gjendjen e pakëndëshme, ndez televizorin. Gjithandej lajme, intervista, opinione, analiza, domethënë rrena. Në kërkim të diçkaje më serioze

No Pic available
  • 2015-08-24

Muharrem Bajraktari, njeriu që mbeti legjendë, në luftë kundër fashizmit dhe komunizmit

Në përkujtim të 69-vjetorit të betejës historike të nacionalistëve të Lumës, Hasit dhe Kosovës kundër regjimit komunist Me 26 Gusht të vitit 1946,si sot 69 vjet më parë,në kulmin e terrorit komunist në Shqipëri dhe sidomos në atë verilindore,një grup nacionalistësh që ki

No Pic available
  • 2015-08-24

Pas 25 vitesh në kampin e Savrës, hija e rrezikut shihet ende

Me rastin e 25 vjetorit, të "braktisjes" së kampit të internimit, Savër - Lushnje, më shumë se 80 ish-të internuar kanë kujtuar me 20 gusht, jetën e tyre, duke rrëfyer historitë e tyre të jashtëzakonshme, sot përmes një këndvështrimi shumë interesant, tani në botën e lirë

Tregtia e çimentos: Ja skema e mashtrimit 1.5 mln USD
  • 2015-08-14

Tregtia e çimentos: Ja skema e mashtrimit 1.5 mln USD

Foto Kapurani dhe Dhimitri Metellari nëpërmjet katër kompanive fiktive tregtonin çimento të cilën nuk e deklaronin si aktivitet në organet tatimore. Përgjatë viteve 2011-2014 kompanitë e administruara nga Kapurani dhe të afërmit e tij kanë shmangur 170 milion lekë detyrime në organet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama