Rezultate te kerkimit per termin: +Megjithse

Meta: total 669 / total_found 669 / time 0.000 / keyword[0] megjithse / docs[0] 669 / hits[0] 783 /
Prishtinës i bllokohet xhirollogaria bankare
  • 2015-08-14

Prishtinës i bllokohet xhirollogaria bankare

Administrata Tatimore e Kosovës i ka bllokuar xhirollogarinë e klubit futbollistik të Prishtinës, president i së cilit është biznesmeni Remzi Ejupi, pas borxheve të krijuara nga mospagesa e tatimeve, tatimeve në të ardhura për punëtorë

Ky koc
  • 2015-08-10

Ky koc

Nga Edison Ypi Ky koc, domethënë unë, nuk mburret kurrë. Por kur të gjithë të tjerët gjatë gjithë kohës me mënyra të tërthorta dhe të pista s'bëjnë asgjë tjetër veçse mburren, ndonjëherë si këtë herë s'ka pse të mos mburret edhe ky koc. Ky koc pati jetë shumë të vësh

ISUV: Mielli dhe buka, të sigurta
  • 2015-08-10

ISUV: Mielli dhe buka, të sigurta

TIRANË, 10 Gusht /ATSH/- Mielli dhe produktet e tij që tregtohen në vend kanë rezultuar pa ngarkesa mikobiologjike dhe konkretisht mikrobin "bacillus subtilis" i cili njihet në gjuhën popullore si shkaktar i "sëmundjes së Patates".Instituti i Sigurisë Ushqimore dhe Veterinare (ISUV) ka publ

Ja çfarë thotë Halil Matoshi për sulmin ndaj Aleksandar Vuçiqit në Potoçari
  • 2015-07-11

Ja çfarë thotë Halil Matoshi për sulmin ndaj Aleksandar Vuçiqit në Potoçari

Publicisti dhe njohësi i mirë i çështjeve jo vetëm kosovare, por edhe rajonale, Halil Matoshi e ka përligjur reagimin e sotshëm të boshnjakëve ndaj kryeministrit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i cili u sulmua derisa merrte pjesë n&e

No Pic available
  • 2014-11-22

Serbia ra në rrjetën shqiptare

Pritja zyrtare, nënshkrimi i marrëveshjeve dypalëshe, fjala e kryeministrit shqiptar, Edi Rama në Beograd më 10 nëntor 2014 dhe ajo në sheshin “Liria” në Preshevën etnike shqiptare, janë pa mëdyshje një ogur i mirë historik

Fshati Fishtë ruan dëshmitë për jetën e At Gjergj Fishtës
  • 2014-11-06

Fshati Fishtë ruan dëshmitë për jetën e At Gjergj Fishtës

Edhe 73 vjet pas vdekjes së At Gjergj Fishtës, fshati i tij Fishtë i Komunës së Blinishtit në rrethin e Lezhës ruan ende dëshmi të poetit, atdhetarit dhe françeskanit të madh shqiptar. Mbi një nga kodrinat e fshatit, edhe sot e kësaj dite gjendet shtëpia ku poeti Fishta kaloi një pje

Banka e Shtetit pas krizes se vjedhjes dhe arrestimeve
  • 2014-10-05

Banka e Shtetit pas krizes se vjedhjes dhe arrestimeve

e Diele 5 Tetor 20141227 pm brbrQEMAL LAMEbr  Me 5 shtator 2014 papri tur u njoftua lajmi surprize i arrestimit te Guvernatorit Ardian Fullani perpara godines se Bankes se Shqiperise ne sheshin Avni Rustemi ne prani te qytetareve kalimtare sapo doli nga zyra e tij Pamjet f