Rezultate te kerkimit per termin: +Megjithse

Meta: total 669 / total_found 669 / time 0.000 / keyword[0] megjithse / docs[0] 669 / hits[0] 783 /
Ngjela- Fullanit: Jep dorëheqjen Banka e Shqipërisë po vidhet prej 20 vitesh
  • 2014-08-03

Ngjela- Fullanit: Jep dorëheqjen Banka e Shqipërisë po vidhet prej 20 vitesh

Zërat për dorëheqjen e guvernatorit Ardian Fullani duket se sa po vinë dhe po shtohen, megjithse pak shprehen publikisht. Një prej tyre është Spartak Ngjela, i cili thotë se Banka e Shqipërisë po vidhet prej 20 vitesh. AdPlatformZone = {id: "549fcab8

Kurora e maleve, Si e zhduku gjakmarrjensundimtari i Malit të zi Petar Petroviç II
  • 2014-07-27

Kurora e maleve, Si e zhduku gjakmarrjensundimtari i Malit të zi Petar Petroviç II

Rreth librit “Kurora e maleve” e Petar Petroviç II Njegosh botuar në Prishtinë 1952, e cila sintetizonte në vetvete historinë, kulturën dhe traditat në provincën e Malit të Zi. Një nga veprat më në zë të let&eum

No Pic available
  • 2014-07-24

Një drekë me ‘Moomin’në Tokio

Në kafeterinë e ‘Moomin’ në Tokyo, e cila është frymëzuar nga personazhi i animuar i kukullave për fëmijë, klientëve u ofrohet shoqëria e veçantë e pellushit misterioz. Kafja është hapur që në vitin 20

Nderpritet greva e te larguarve nga administrata
  • 2014-06-05

Nderpritet greva e te larguarve nga administrata

Të larguarit nga administrata kanë ndërprerë grevën e tyre të urisë në ditën e 15-të. Lajmi është njoftuar nga Kryetarja e Shoqatës së të Larguarve nga Puna, Nertila Qafzezi në një deklaratë për mediat rreth orës 17:15 minuta të ditës së sotme. Qafzezi u shpreh se megjithse mu

Tri ditë para zgjedhjeve, të burgosurit politikë marrin 700 mijë eurot e para
  • 2014-06-05

Tri ditë para zgjedhjeve, të burgosurit politikë marrin 700 mijë eurot e para

Ka filluar për herë të parën herë në historinë e Kosovës, pagesa për dëmshpërblimin e të burgosurve politikë.Komisioni për njohjen e statustit të ish të dënuarve dhe të përndjekurve politikë, vendosi

No Pic available
  • 2014-06-04

Të larguarit nga administrata mbyllin grevën e urisë pas apelit të Fyles

Tiranë- Pas apelit të Komisionierit Fyle se po ndjekin me vëmendje çështjen e të larguarve nga administrata, pasditen e sotme rreth orës 17:15 Kryetarja e të Larguarve nga  Administrata, Nertila Qafzezi ka shpallur përfundimin e grevës së urisë. Greva e urisë po mbahej prej 21 majit n

Liria plus dhe minus
  • 2014-05-31

Liria plus dhe minus

Nga Kopi Kyçyku Liria negative përkufizohet si liri ku futin hundët njerëz të tjerë. Ajo është e kundërta e lirisë pozitive, e cila nënkupton lirinë vetjake, që nuk cënohet nga strukturat sociale, nga racizmi dhe dukuri të tjera të këtij lloji. Dallimi ndërmjet lirisë pozitive dhe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama