Rezultate te kerkimit per termin: +Meksik

Meta: total 1000 / total_found 4605 / time 0.002 / keyword[0] meksik / docs[0] 4605 / hits[0] 7615 /
FOTOT/ Njihuni me bandën më të rrezikshme në botë
  • 2017-03-06

FOTOT/ Njihuni me bandën më të rrezikshme në botë

MS-13, ose Mara Salvatrucha, ështa banda ndërkombëtare kriminale që funksionon në Shtetet e Bashkuara, Kanada dhe disa shtete të tjera rreth botës. Banda u krijua në fillim vetëm në Los Anxhelos, por më pas u përhap në të gjithë Amerikën e Veriut. Kjo është një nga bandat më

No Pic available
  • 2017-03-05

Çfarë ka ndodhur më 5 mars?

1046 – Naser Khosrow – poet persian, filozof, shkrimtar – fillon udhëtimin e tij 7-vjeçar në Lindjes së Mesme; dhe përshtypjet i përmblodhi në librin e tij Safarnama. Khosrow konsiderohet si një prej poetëve dhe shkrimtarëve më të mëdhenj në letërsinë persiane. Safa

Nadal humbet finalen e Acapulcos
  • 2017-03-05

Nadal humbet finalen e Acapulcos

Rafael Nadal ngec sërish në finale. Pas disfatës ndaj Roger Federer në aktin e fundit të Australian Open, grand-slam-it të parë të vitit, tenisti spanjolli humbi një tjetër finale, madje këtë herë disfata ishte akoma më rëndë. Nadal u mposht në 2 sete pas një ndeshjeje shumë të l

No Pic available
  • 2017-03-05

Kjo është banda më e rrezikshme në botë

MS-13 ose Mara Salvatrucha quhet banda ndërkombëtare kriminale që funksionon në Shtetet e Bashkuara, Kanada dhe disa shtete të tjera rreth botës. Banda u krijua në fillim vetëm në Los Anxhelos, por më pas u përhap në të gjithë Amerikën e Veriut. Kjo është një nga bandat më të më

No Pic available
  • 2017-03-02

El Chapo i paligjshëm dhe kriminel, të kthehet në Meksikë

Masat e reja të administratës Trump për dëbimin e emigrantëve të paligjshëm mund të shpëtojnë nga drejtësia amerikane lordin meksikan të drogës Joaquin Guzman, i njohur ndryshe si El Chapo. Avokati mbrojtës i tij, José Luis Gonzalez Meza, po e luan mjaft mirë këtë kartë për të g

No Pic available
  • 2017-03-01

Trump mbështet NATO-n, por anëtarët duhet të paguajnë

Presidenti Donald Trump mbajti fjalimin e tij të parë përpara të dyja dhomave të Kongresit, ku bëri thirrje për reformimin e sistemit shëndetësor dhe për rigjallërimin e ekonomisë. Fjalimi vjen në një moment të rëndësishëm për një president të ri, të zgjedhur me synimin për t

Trump në Kongres: Të shpëtojmë SHBA-të nga terrorizmi
  • 2017-03-01

Trump në Kongres: Të shpëtojmë SHBA-të nga terrorizmi

Jemi duke marrë masa të forta për të mbrojtur vendin tonë nga terrorizimi radikal islamik. Nuk është çështje mëshire, por një ndjenjë e fortë që na lejon të hyjmë në vende të pakontrolluara, ku nuk ka konflikte të menjëhershme. Kështu është shprehur Donald Trump në ndërhyrje