Rezultate te kerkimit per termin: +Meksik

Meta: total 1000 / total_found 4605 / time 0.002 / keyword[0] meksik / docs[0] 4605 / hits[0] 7615 /
No Pic available
  • 2017-05-24

Aksidenti horror i kamionit me shufra hekuri

Pamjet e kamerave të sigurisë tregojnë momentin kur një kamion i ngarkuar me shufra çeliku rrëzohet në një pengesë përgjatë autostradës La Marquesa Lerma në Meksikë. Si pasojë e përplasjet janë plagosur 7 persona, disa prej të cilëve po punonin për të riparuar një zonë të dë

Bilanci i Trump për 2018-ën, më pak shpenzime për të varfrit
  • 2017-05-23

Bilanci i Trump për 2018-ën, më pak shpenzime për të varfrit

Administrata Trump, ka prezantuar një propozim për bilancin e vitit 2018 prej 4.100 miliardë dollarë që do të shkurtojë në mënyrë drastike programet për më të varfrit, nga shëndetësia, te shpenzimet dhe bursat universitare si dhe pagesat për personat me aftësi të kufizuara. Dokumen

No Pic available
  • 2017-05-22

Autobusi përfundon në greminë, 17 pelegrinë të vdekur

Të paktën 17 persona kanë gjetur vdekjen dhe 31 të tjerë kanë mbetur të plagosur kur autobusi përfundoi rreth 90 metra në greminë në një rajon malor të Meksikës jugore pranë kufirit me Guatemalën. Aksidenti tragjik ndodhi në afërsi të qytetit Motozintla, kur një autobus që po tr

MENDIMI I GABUAR PËR NJË BOTË PA TRUMPIN
  • 2017-05-20

MENDIMI I GABUAR PËR NJË BOTË PA TRUMPIN

Boll me ëndrra! Ai që vazhdon të besojë se Donald Trumpi do të rrëshkasë tani me këtë skandal apo me atë proces në një procedurë të largimit nga detyra, ai duhet të hapë sytë përballë së vërtetës. E vërteta është: pengesat për një procedurë të largimit nga detyra janë s

No Pic available
  • 2017-05-19

Trump nis turin 9 ditor jashtë vendit, nga Lindja e Mesme në Europë

Donald Trump ka nisur turin e tij të parë të vizitave zyrtare përtej oqeanit, ndërsa përgjatë nëntë ditëve të ardhme priten takimet në Arabinë Saudite, Izrael, Vatikan, Belgjikë dhe Itali. Në të pesta këto ndalesa, Trump do të përcjellë mesazhe të rëndësishme, teksa me intere

6 ushqime që zgjojnë epshin mes çiftit
  • 2017-05-19

6 ushqime që zgjojnë epshin mes çiftit

Fjala epsh vjen nga perëndesha greke e dashurisë, Afërdita, që nxit magjinë e ndjenjës së zjarrtë dhe seksit tek çiftet e reja. Legjendat tregojnë se Montezuma II, sundimtar i njohur astek, gjatë pushtimit spanjoll të Meksikës, pinte 50 gota çokollatë në ditë për të përmbushur t

Trofeu i Docutiff shkon në Meksikë
  • 2017-05-18

Trofeu i Docutiff shkon në Meksikë

Festivali Ndërkombëtar i Dokumentarit Docutiff 2017 e ka dërguar trofeun e tij të edicionit të tretë në Meksikë. Në ceremoninë e ndarjes së çmimeve të këtij kompeticioni dedikuar tërësisht gjinisë së dokumentarit, juria ndërkombëtare e përbërë nga Rada eic (Croatia), Agostino