Rezultate te kerkimit per termin: +Meksik

Meta: total 1000 / total_found 4605 / time 0.002 / keyword[0] meksik / docs[0] 4605 / hits[0] 7615 /
No Pic available
  • 2017-05-16

Vritet gazetari meksikan, shkruante për trafikun e drogës dhe krimet

Gazetari meksikan Javier Valdez është qëlluar për vdekje në shtetin veri-perëndimor të Sinaloas. Persona të paidentifikuar hapën zjarr ndaj makinës së tij në qytetin Kuliacan, ku Valdez jetonte dhe punonte. 50-vjeçari Valdez ishte vlerësuar me disa çmime, si çmimi për Lirinë Ndër

No Pic available
  • 2017-05-16

Vritet në mes të qytetit gazetari që raportonte për trafikun e drogës

Ekzekutohet gazetari dhe shkrimtari i famshëm meksikan Javier Valdez. Persona të paidentifikuar hapën zjarr mbi të ndërsa ndodhej në mjetin e tij në qytetin Culiacan të shtetit Sinola në Meksikë pak metra larg redaksisë ku ai punonte prej vitesh, duke e lënë të vdekur në vend. Valdez,

No Pic available
  • 2017-05-15

Gjendet tuneli i arratisjes në burg, i lidhur me një shtëpi në pyll

Në një burg të Meksikës është gjetur një tunel i arratisjes, i cili të dërgonte në një shtëpi druri në pyll. Sipas autoriteteve, tuneli është 16 metra i thellë dhe 45 metra i gjerë. Pati vrima të tjera ku ruheshin drogë, armë, telefona, pije alkoolike dhe thika. Policia zbuloi se

No Pic available
  • 2017-05-15

BBC: 30 sekondat që zhdukën dinozaurët, ndryshe do kishin mbijetuar

Gjiganti britanik BBC ka krijuar një dokumentar të ri mbi zhdukjen e dinozaurëve ku shkaku kryesor ishte goditja e tokës nga asteroid jo shumë gjigant. Por, ajo që BBC thekson është se nëse asteroidi do të kishte goditur tokën 30 sekonda më herët herët, ose 30 sekonda më vonë, pasoja

No Pic available
  • 2017-05-14

Veliaj rrëfen në FuckUp dështimin më spektakolar të tij

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka rrëfyer atë që ai e quajti dështimin më spektakolar të jetës së tij. Duke u kthyer vite pas kur drejtonte G99, Veliaj kujtoi sesi humbi në zgjedhjet parlamentare dhe nuk arriti të rrëmbente dot mandatin e deputetit në qarkun e Beratit ku dh

Katy Perry tregon më shumë se çduhet!
  • 2017-05-13

Katy Perry tregon më shumë se çduhet!

Ajo është duke shijuar pushimet në plazhet e Cabo San Lucas në Meksikë por si duket ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve pasi tregoi më shumë se çduhej në publik. Bëhet fjalë për këngëtaren Katy Perry e cila u fotografua me një veshje transparente në plazh. Këngëtarja 32 vjecare

De Biasi: Humbja të bën më të fortë
  • 2017-05-13

De Biasi: Humbja të bën më të fortë

Humbja të mëson të fitosh, një shprehje e famshme e cila zë një vend të rëndësishëm edhe në karrierën e Gianni De Biasit. I ftuar në hapjen e edicionit të 4-t të javës së inovacionit për vitin 2017-të, trajneri i kombëtares shqiptare nëpërmjet 7 fotove tregoi disa nga eksperien