Rezultate te kerkimit per termin: +Meksik

Meta: total 1000 / total_found 4605 / time 0.002 / keyword[0] meksik / docs[0] 4605 / hits[0] 7615 /
No Pic available
  • 2017-04-05

Nga Pekini në Mosul, dhëndri dikton politikën e vjehrrit-president

Kur mendohet se pushteti i Jared Kushnerit nuk ka ku të shkojë më, këshilltari-dhëndër shfaqet pa kravatë në Irak, në krah të shefit të ushtrisë, Joseph Dunford. Disa javë më parë, Dunford ka ftuar atë dhe Tom Bossert, këshilltar i Shtëpisë së Bardhë për sigurinë kombëtare, q

No Pic available
  • 2017-04-03

Bella Hadid ekspozon linjat në plazhet e Meksikës

Modelja 20-vjeçare ndodhet në Meksikë, ku po feston ditëlindjen e një shoqeje. Sigurisht që Bella nuk mund ta linte një rast të tillë pa treguar trupin. Bella postoi një tufë fotosh e videosh në historinë e Instagramit, duke treguar fizikun e tonifikuar të saj, por edhe të shoqes që

Çfarë ka ndodhur më 3 prill?
  • 2017-04-03

Çfarë ka ndodhur më 3 prill?

33 – Ndodhi kryqëzimi i Jezu Krishtit, sipas astronomëve Hamfris & Waddington. Por a mund të datohet kryqëzimi i Krishtit duke përdorur astronomi? Shumë njerëz kanë provuar. Në revistën Naturë (numri i 22 dhjetorit 1993), Colin Humphreys dhe W. Waddington shqyrtuan të gjitha p

No Pic available
  • 2017-04-03

Aktorja e njohur fotografohet me të dashurin e ri

Aktorja e famshme, Gwyneth Paltrow është fotografuar në një plazh të Meksikës me të dashurin e ri, Brad Falchuk. Ata kanë shuar thashethemet për një lidhje të mundshme mes tyre sepse shfaqen shumë afër me njëri-tjetrin. Ata duket se kanë shijuar kohën se bashku, ndërkohë që 44-vje

No Pic available
  • 2017-04-01

Arrestohet djali i këngëtarit të famshëm për trafik të paligjshëm njerëzish

Djali i këngëtarit të njohur meksikan, Pepe Aguilar është arrestuar në Kaliforni pasi është akuzuar për trafik të paligjshëm njerëzish. Doganierët amerikanë raportuan se Jose Aguiar u kap nga agjentët deferalë, të cilët gjetën 4 emigrantë ilegalë nga Kina në bagazhin e makinës

Fotot rrënqethëse nga momentet e ekzorcizmit me të pushtuarit në Meksikë
  • 2017-04-01

Fotot rrënqethëse nga momentet e ekzorcizmit me të pushtuarit në Meksikë

Këto imazhe tregojnë momentet rrënqethëse nga ceremonia e ekzorcizmit ndaj personave të cilët konsiderohen si të pushtuar nga demonët. Fotografitë janë bërë në Kishën e Roman Catholic në Meksiko Siti, Meksikë, shkruan The Sun. Imazhet shafqin priftërinjtë si dhe ekzorcistët t

Muri me Meksikën, Trump po mendon të ndërtojë një gardh?
  • 2017-03-28

Muri me Meksikën, Trump po mendon të ndërtojë një gardh?

Administrata Trump ka kërkuar formalisht një miliard dollarë buxhet shtesë për të financuar ndërtimin e 99.7 km të parë të murit në kufi me Meksikën. Shifra do të shërbejë për riparimin e disa infrastrukturave ekzistuese të kufirit dhe për ndërtimin e 77.2 km të murit të ri. Por