Rezultate te kerkimit per termin: +Meksik

Meta: total 1000 / total_found 4605 / time 0.002 / keyword[0] meksik / docs[0] 4605 / hits[0] 7615 /
No Pic available
  • 2017-03-28

Trump kërkon 1 miliardë dollarë për Murin me Meksikën

Administrata e Trump ka kërkuar zyrtarisht një miliardë dollarë shtesë buxhetore për të financuar ndërtimin e 99,7 kilometrave të parë të murit kufitar me Meksikën. Shifra do të shërbejë për restaurimin e disa prej strukturave ekzistente në kufrin mes dy vendeve por edhe për ndërt

No Pic available
  • 2017-03-27

Zbulohet vendi binjak i Trekëndëshit të Bermudës ku koha ngrin

Një nga karakteristikat më të shquara të njeriut është se ai është në kërkim të vazhdueshëm për informacion në ngjarje të mëdha e të pazakonta dhe në ngjarje të ndryshme shkencore që kanë të bëjnë me universin tonë. Për fat të mirë, sot ka disa shkencëtarë të cilët ja

No Pic available
  • 2017-03-27

Këto janë 17 destinacionet më romantike në botë

Këto foto janë 17 destinacionet më romantike në botë dhe janë përmbledhur nga faqja e famshme e National Geographic. Fotot nuk kanë nevojë për shumë koment. Kaliforni Provinca Yunnan, Kinë Brazil Belgjikë Suedi Venecia, Itali Slloveni Australi Riviera franceze Kerala, Indi Yucatán, Mek

No Pic available
  • 2017-03-25

Modelja e njohur del topless në plazh

Modelja, e njohur me emrin e artit Arianny Celeste ka dalë topless në plazh gjatë pushimeve së saj në Meksikë. Duket se ajo nuk është turpëruar aspak nga kjo dalje dhe e lumtur pozon duke mbajtur gjoksin me duart e saj. 31-vjecarja, emri i së cilës është Penelope Lopez Marquez arriti t

No Pic available
  • 2017-03-25

Trump i jep dritën jeshile naftësjellësit Keystone XL

Presidenti i SHBA Donald Trump, i ka dhënë dritën jeshile ndërtimit naftësjellësin Keystone XL, një projekt që u refuzua nga paraardhësi i tij, ish-presidenti Barack Obama. Naftë sjellësi do të ndërtohet nga kompania energjetike TransCanada. Departamenti i Shtetit tha se proje

No Pic available
  • 2017-03-23

Çfarë ka ndodhur më 23 mars?

1775 Në Asamblenë e kolonisë në Virxhinia, Patrick Henry deklaroi “Më jepni lirinë ose më jepni vdekjen”, duke kundërshtuar Aktin e Pullës nga Britania ndaj kolonive në Amerikë. Henry ishte avokat, fermer, politikan, i cili u bë i njohur si orator gjatë lëvizjes për pavar

No Pic available
  • 2017-03-22

Emily Ratajkowski imazhe të nxehta nga Meksika

Pak ditë më parë ajo solli disa foto ku shfaqej tërësisht nudo. Bëhet fjalë për modelen Emily Ratajkowski e cila po shijon pushimet në Meksikë, teksa nuk nguron të postojë foto të nxehta. Sot bukuroshja 24 vjecare postoi në Instagram disa foto ku pozonte shumë e qeshur dhe me bikini t