Rezultate te kerkimit per termin: +Meksiks

Meta: total 33 / total_found 33 / time 0.000 / keyword[0] meksiks / docs[0] 33 / hits[0] 38 /
No Pic available
  • 2017-09-24

Meksika pas tërmetit, Ambasadori tregon pasojat e rënda të ngjarjes

Ambasadori i Meksikës në Itali, në një prononcim ekskluziv për Ora News, rrëfen pasojat e tërmetit dhe situaten aktuale në Meksikë.Veç të tjerash, Ambasadori kishte një falenderim të veçantë për presidentin e RTV Ora News, për ndihmën e dhënë ndër vite për Meksiksën, si Konsul

Venezuela, biznesi i kokains midis politikanve dhe t afrmve: ja rrjeti
  • 2017-08-09

Venezuela, biznesi i kokains midis politikanve dhe t afrmve: ja rrjeti

Venezuela ka nj pozicion gjeografik t privilegjuar: nj kufi i gjat i pambikqyrur me Kolumbin, prodhuesi numr nj i kokains dhe nj bregdet shum i gjer. Pista q lidh trafikun me kryen e regjimit narkotik. Narkodiktatura. Lexohet n muret e Karakas, dgjohet nga zrat e analistve dhe politikanve t opozits

No Pic available
  • 2016-07-29

FOTOT/ Brenda azilit të prostitutave

Azili Casa Xochiquetzal është një ndër shtëpitë më të famshme në Meksiksë për të moshuarat. Aty ka vetëm të moshuara që kanë punuar gjatë gjithë jetës si prostituta. Qeveria ka hapur këtë azil në mënyrë që këto ish-prostituta të mos ngelen rrugëve. Atyre u bëhen kurse

Ja lista e deritanishme e politikanëve që kanë fshehur miliardat në Panama
  • 2016-04-04

Ja lista e deritanishme e politikanëve që kanë fshehur miliardat në Panama

Lista e publikuar në skandalin e fshehjes se parave përfshin kryeministrin e Islandës  dhe Pakistanit, presidentin e Ukrainës dhe mbretin e Arabisë, presidentin rus Vladimir Putin dhe fëmijët e presidentit të Azerbajxhanit. Mësohet se në listë janë edhe 33 kompani që Shtetet e Bash

Legjioni i Huaj: Ushtarët e mallkuar që nuk kanë asgjë për të humbur!
  • 2016-01-20

Legjioni i Huaj: Ushtarët e mallkuar që nuk kanë asgjë për të humbur!

Është një ndër repartet ushtarake më të frikshme në botë, dhe natyrisht ndër më elitaret. Bëhet fjalë për Legjionin e Huaj francez. Historia e tij nis në një mënyrë krejt të veçanntë: Luigj Filipi i Francës në 1831 rekruton gjithë të huaj që dëshirojnë të luftojnë pë

E përdhunuar 43 mijë herë! Historia tragjike e Karla Jacintos
  • 2015-11-11

E përdhunuar 43 mijë herë! Historia tragjike e Karla Jacintos

Karla Jacinto është e ulur në kopshtin e saj të qetë. Ajo sheh qetësisht lulet dhe dëgjon hapat e njerëzve që ecin rrugëve të Meksiko City. Ajo sheh në sy gazetaren e CNN dhe i thotë qetësisht se është përdhunuar 43 mijë e 200 herë. Pasi rashë në duart e trafikantëve kaloja

No Pic available
  • 2010-08-31

Obama: Ekonomia? Nuk kam shkopin magjik

N nj intervist t dhn pr NBC, Presidenti ka pranuar se ekonomia nuk po ecn me ritmet e duhura E kan kritikuar ashpr, sondazhet po i japin gjithmon e m pak pik pr besueshmrin politike dhe ekonomike, madje edhe t dhnat pr rritjen ekonomike t vendit jan m t ulta se sa ishin parashikuar. Me pak fjal, Pre

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama