Rezultate te kerkimit per termin: +Meksiks

Meta: total 33 / total_found 33 / time 0.000 / keyword[0] meksiks / docs[0] 33 / hits[0] 38 /
No Pic available
  • 2010-08-21

Nafta nuk është zhdukur, duke rrezikuar speciet nënujore

Pasojat N Gjirin e Meksiks vazhdon t qndroj n uj shtresa e nafts Nafta sht atje e prhapur n t gjith Gjirin e Meksiks, duke filluar nga zona ku ndodhi shprthimi famkeq i 22 prillit n platformn e BP-s, e deri kilometra rrotull. Por nuk shihet sepse nuk sht n siprfaqe, por nn t dhe sipas shum speciali

Katastrofa ekologjike në gjirin e Meksikës, BP sërish nën akuzë
  • 2010-08-20

Katastrofa ekologjike në gjirin e Meksikës, BP sërish nën akuzë

Kompania pronare e platforms pluskuese pr nxjerrjen e nafts e cila shprtheu para katr muajsh n Gjirin e Meksiks, ka akuzuar kompanin energjitike “British Petrolium” pr fshehje t provave kye t nevojshme pr t hetuar incidentin. Prmes nj letre t enjten, kompania “Transocean” ak

Obama, pushime në gjirin e Meksikës
  • 2010-08-16

Obama, pushime në gjirin e Meksikës

Se bashku me familjen e tij, presidenti i Shteteve te Bashkuara Barak Obama ka kaluar fundjavn n Gjirin e Meksiks. Duke notuar ne zonen qe me pare ishte prekur nga katasrofa me e madhe ekologjike e Shteteve te Bashkuara si pasoje e derdhjes se naftes nga kompania britanike ‘British Petrolium&

No Pic available
  • 2010-07-10

BP, tentativë të re për bllokimin e pusit

Kompania britanike British Petroleum ka ndrmarr nj tjetr iniciativ pr t bllokuar derdhjen e nafts n det, q ka shkaktuar nj katastrof t vrtet n Gjirin e Meksiks. Kompania tha se do t vendos nj tjetr kapak mbylls n pusin e dmtuar, e m kt shpreson t ndal rrjedhjen e nafts. Sipas autoriteteve amerikane,

No Pic available
  • 2010-06-26

Njolla e naftës, stuhia pengon operacionet në Gjirin e Meksikës

Operacionet pr pastrimin e Gjirit t Meksiks nga njolla e nafts do t ndrpriten pr 5 ditt n vijim si pasoj e nj stuhie q pritet t godas Shtetet e Bashkuara t Ameriks. Kjo do t rndoj edhe m tepr situatn. Sipas qeveris amerikane do dit, derdhen n det 60 mij fui naft.

No Pic available
  • 2010-06-26

Natyralistët bëjnë përpjekje për shpëtimin e specieve të rrezikuara

Qendra e Gjelbër e Ballkanit bashkëpunon për të mbrojtur natyrën e Bgadishullit të Ballkanit 200 kilometra n lindje t Sofjes, Qendra e Gjelbr e Ballkanit pr Shptimin dhe Riprodhimin e Fauns sht organizata joqeveritare m e madhe e Bullgaris pr mbrojtjen e natyrs, me 4000 anta

No Pic available
  • 2010-06-15

28 viktima nga një përleshje në burgjet e Meksikës

Prleshjet mes t burgosurve n nj burg n veri-perndim t Meksiks kan shkaktuar 28 viktima. Kjo ngjarje vjen pasi dhjetra t tjer u vran n prleshjet mes bandave t drogs n qytetin e Sinaloas. Po kshtu, kan mbetur t vrar edhe 12 polic. Autoritetet lokale than se bhet fjal pr disa t plagosur. Q nga viti 2

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama