Rezultate te kerkimit per termin: +Meksiks

Meta: total 33 / total_found 33 / time 0.000 / keyword[0] meksiks / docs[0] 33 / hits[0] 38 /
No Pic available
  • 2010-06-12

Obama dhe Kamerun diskutojnë BP

Kryeministri britanik, Dejvid Kamerun do t zhvilloj nj bised telefonike me presidentin amerikan, Obama mbi katastrofn e nafts n Gjirin e Meksiks. Kamerun u shpreh shum i shqetsuar pr situatn aktuale. Dmi ka arritur n 140 milion dollar.

Afrika e Jugut i shpall “luft” Meksiks
  • 2010-06-11

Afrika e Jugut i shpall “luft” Meksiks

Në pritje të vërshëllimës së startit, Afrika e Jugut ka ndezur motorët. Ndeshja hapëse e Botërorit 2010 do të jetë mes mikpritësve të Afrikës së Jugut dhe Meksikës. Ethet e botërorit i kanë pushtuar të gjithë. “Do të jetë si një luftë, thotë Karlos Albert

No Pic available
  • 2010-06-11

Çelet Botërori 2010, sytë kthehen nga Johanesburgu

Ceremonia e hapjes s Kups s Bots 2010 sht veshur me ngjyra afrikane ku teknologjia e tepruar e evenimenteve t mparshme u zvendsua nga tradicionalja. N festn n stadiumin Soccer City t Johanesburgut sht ndjer mungesa e Nelson Mandels. Njeriu simbol i Afriks s Jugut anulloi pjesmarrjen pr shkak se nj n

Gjiri i Meksiks, BP bllokon rrjedhjen
  • 2010-06-06

Gjiri i Meksiks, BP bllokon rrjedhjen

Nga kupola e vendosur mbi pusin e naftës në Gjiri e Meksikës tani po mblidhen rretj 10 mijë fuci naftë në ditë. Drejtori ekzekutiv i British Petroleum, Toni Heywards tha se sasia po shtohet që prej te shtunes dhe eshte me shume se gjysma e 19 mije fucive, qe derdhen cdo dite ne

No Pic available
  • 2010-06-05

SHBA, progres në ndaljen e derdhjes së naftës

Inxhinert amerikan kan arritur me sukses n izolimin e nafts q vazhdon t derdhet nga nj platform e mbytyr n Gjirin e Meksiks. Rojet bregdetare sqarojn se po mblidhen nj mij fui naft n dit. Kjo sht ende megjithat nj sasi e vogl krahasuar me sasin e nafts q shkon n det, por BP thot se shpreson se siste

No Pic available
  • 2010-05-29

Mbërrijnë skuadrat e para në Afrikën e Jugut

Skuadrat, pjesmarrse n Botrorin e Afriks jan duke u grumbulluar n Johanesburg. Mngjesi i s shtuns ka shnuar edhe mbrritjen e Argjentins. Ekipi i drejtuar nga Diego Armando Maradona do t prpiqet t tregoj t kundrtn e kritikave, q i jankoht e fundit. Maradona sht njeriu q udhhoqi skuadrn e tij drejt fi

No Pic available
  • 2010-05-29

Katastrofa ambientale, Obama: Është faji im

Presidenti amerikan Barak Obama ka marr prsipr prgjegjesin pr katastrofn ambientale n Gjirin e Meksiks. Por si theksoi vet kreu i Shtpis s Bardh, t gjitha dmet do t paguhen nga kompania British Petroleum. Nj dit m par qeveria amerikane publikoi t dhna, q kundrshtojn ato t kompanis British Petroleum

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama