Rezultate te kerkimit per termin: +Menjher

Meta: total 808 / total_found 808 / time 0.013 / keyword[0] menjher / docs[0] 808 / hits[0] 933 /
SHBA filmohet incidenti i qellimshem
  • 2012-06-14

SHBA filmohet incidenti i qellimshem

Një incident automobilistik është filmuar si rallë herë. Pamjet e xhiruara në Kaliforni tregojnë se si një makinë rrit shpejtësinë dhe godet një 20 vjecar që ishte duke ecur normalisht. Policia është vënë

Tirane perfshihet nga flaket nje banese evakuohen banoret
  • 2012-04-16

Tirane perfshihet nga flaket nje banese evakuohen banoret

Një banesë private është përfshirë nga flakët në rrugën që lidh zonën e Bërrylit me rrugën Hoxha Tahsim, ndërsa nuk raportohet për persona të lënduar nga zjarri. Ka qenë një telefonatë që ka mb&

No Pic available
  • 2012-03-04

Komisioni i VeneciasNisni reformen zgjedhore

TIRANE- “Komisionin parlamentar i reforms zgjedhore nuk ka pse t pres opinionin e Komisionit t Venecias dhe ODIHR. Puna mund t nis menjher.” Ky sht mesazhi q Sekretari i Komisionit t Venecias, Thomas Marker, n emr t delegacit t ekspertve t Komisionit t Venecias dhe OSBE/ ODIHR i prcjell

No Pic available
  • 2012-03-04

Topi propozon Sali Shehunper kryetar te KLSH-se

TIRANE- Presidenti Bamir Topi propozon Sali Shehun pr postin e Kryetarit t Lart t Kshillit t Lart t Drejtsis. Dekreti me nr 7137 mban datn e sotme (27 tetor 2011) dhe sht botuar sot n faqen zyrtare t Presidentit t Republiks. Aktualisht postin e kreut t KLSH-s e ka Robert ekut, i cili u zgjodh nga K

Mallakastër, djali vret babain me shatë
  • 2011-09-23

Mallakastër, djali vret babain me shatë

Një ngjarje tronditëse ka ndodhur në Mallakastër për shkak të një konflikti për pronën. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Bejar të komunës Fratar. Sipas policisë djali i familjes Pashai ka vrarë krytefamiljarin dhe më pas është kapur nga policia një orë mbas vrasjes.  Motivi dyshohe

No Pic available
  • 2011-08-13

Grabitet me armë treni i mallrave, Vorë- Shkodër

Grabitet me armë  treni i mallrave i linjës Vorë- Shkodër. Policia tha se një grup i armatosur ende i paidentifikuar, kanë grabitur me armë trenin i cili po transportonte materiale ndërtimi, hekur. Ngjarja ka ndodhur rreth mesnatës në Murqinë. Sipas policisë, grupi, nën kërcënimin e

No Pic available
  • 2011-07-31

Filmi horror për krimet ndaj shqiptarëve tërbon serbët

S shpejti, gjat muajit tetor, pritet q t filloj transmetimi i filmit Captifs ose Caged n ekranet e kinemave, q me sa duket i ka futur frikn Beogradit. Frikn pr imazhin q shumkush mund t krijoj duke par kt film  Captifs është një film francez i zhanrit horror, i bazuar n fakte reale, në të