Rezultate te kerkimit per termin: +Menjher

Meta: total 808 / total_found 808 / time 0.000 / keyword[0] menjher / docs[0] 808 / hits[0] 933 /
Ditëlindja e 67-të e John Belushit: Si krenohej aktori i famshëm me Shqipërinë
  • 2016-01-24

Ditëlindja e 67-të e John Belushit: Si krenohej aktori i famshëm me Shqipërinë

Ditëlindja e 67-të e John Belushit, aktorit shqiptar me famë botërore Nëse ai do të ishte gjallë, sot do të festonte 67-vjetorin e lindjes. Aktori dhe këngëtari me origjinë shqiptare dhe me famë botërore John Belushi lindi pikërisht në 24 janar të vitit 1949 dhe vdiq në moshën 33

No Pic available
  • 2016-01-22

Shembet ndërtesa në Romë

Disa banorë të një pallati në Romë, kanë shpëtuar pa dëmtime, pasi tre katet më të lartë të një ndërtese në kryeqytetin e Italisë u shembën. Autoritetet thanë se tragjedia u parandalua falë një qytetari i cili lajmëroi menjëherë zjarrfikset kur pa se godina kishte filluar të

No Pic available
  • 2016-01-08

Shkatërrimi i rrugës në Xibrakë, shkak punimet për fibrat optike. Balla publikon padinë për Genc Pollon

Nga Taulant Balla Pese vite me pare denoncova disa here ne Parlament dhenien e nje leje dhe me pas punimet per shtrirjen e rrjetit te fibres optike pergjate rrugeve kombetare te Shqiperise. Denoncova proceduren e ndjekur nga qeveria e atehershme, por edhe abuzimin nga ana e kompanise, e cila hapi

No Pic available
  • 2015-12-28

Nexhmije Hoxha: Kur shkoja në dyqanin e Haki Stërmillit

Një përshkrim nga ish nxënësja e Instititutit Femëror, që më pas do të bëhej bashkëshortja e Enver Hoxhës, për shkrimtarin dhe bashkëpatriotin e saj dibran. Nga Nexhmije Hoxha Haki Strmilli, ky bir i shquar i Dibrs, ishte atdhetar i madh, demokrat, q luftoi pr nj Shqipri t lir, t bashku

Nexhmije Hoxha shfaqet me një shkrim për Haki Stërmillin
  • 2015-12-28

Nexhmije Hoxha shfaqet me një shkrim për Haki Stërmillin

Nexhmije Hoxha shfaqet herë pas herë në shtypin shqiptar. Këtë radhë e veja e diktatorit Enver Hoxha ka botuar një shkrim për Haki Stërmillin. Shkrimi është publikuar në gazetën Dita. Ja çfarë shkruan ajo: Haki Strmilli, ky bir i shquar i Dibrs, ishte atdhetar i madh, demokrat, q l

No Pic available
  • 2015-12-27

Si e spiunuan legjendën e gazetarisë kosovare kolegët e Shqipërisë gjatë komunizmit

Maksut Shehu Nga Halil Matoshi Maksut Shehu, doajeni i gazetarisë së Kosovës, përherë i ngjante Petro Markos. Maksi ka shkruar portretet më të bukura të bashkëkohanikëve dhe ka mbrojtur pavarësinë e gazetarisë shqipe në Kosovë. Më 1973 ai shpërfilli Sigurimin e Shtetit në Tiran

No Pic available
  • 2015-12-24

Fundoset trageti, 23 persona humbin jetën, mbi 50 të tjerë shpallen të humbur

Fundosja e një trageti në gjirin e Bonit në Indonezi ka shkaktuar të paktën 23 viktima, teksa 54 persona të tjerë janë shpallur të humbur. Deri më tani, ekipet e shpëtimit kanë arritur të nxjerrin nga ujrat 41 persona. Sipas asaj që raportojnë pasagjerët e mbijetuar të tragetit, mje