Rezultate te kerkimit per termin: +Menjher

Meta: total 808 / total_found 808 / time 0.000 / keyword[0] menjher / docs[0] 808 / hits[0] 933 /
No Pic available
  • 2015-12-22

Sulmohet Messi, pështyma dhe sharje nga tifozët e River Plate

Lionel Messi është përballur me një situatë të pakëndshme në aeroportin ndërkombëtar të Naritas në Tokio. Një grup tifozësh ultras të River Plate kanë filluar ta ofendojnë rëndë. Por nuk janë mjaftuar me kaq. Njëri prej tyre, e ka shtyrë dhe më pas e ka pështyrë lojtarin. Me

Miratimi i dekriminalizimit, SHBA: Një fitore e madhe për Shqipërinë dhe qytetarët shqiptarë
  • 2015-12-18

Miratimi i dekriminalizimit, SHBA: Një fitore e madhe për Shqipërinë dhe qytetarët shqiptarë

Kuvendi miraton me 131 vota pro, ligjin e dekriminalizimit të politikës Pas gati një viti sorollatjesh e pengesash të shumta nga radhët e mazhorancës, vetëm gjatë ditës së djeshme ka gjetur zbatim ligji për dekriminalizimin e politikës shqiptare, një nismë e kryetarit të opozi

Rrëfimi i ish-gazetares së TVSH-së: Shërbimi im i parë jashtë shtetit- ashtu siç ka ndodhur dhe Komitët e drogës
  • 2015-12-08

Rrëfimi i ish-gazetares së TVSH-së: Shërbimi im i parë jashtë shtetit- ashtu siç ka ndodhur dhe Komitët e drogës

 Nga Albana M. Lifschin Ishim instaluar me grupin e xhirimit tek Qendra e Madhe Kulturs, apo Piramida, siç i thon, dhe po filmonim nj program pr missin e par shqiptar. At koh piramida nuk ishte aq e populluar dhe ne t RTVSH, na shrbente si studio n raste intervistash apo programesh t shkurtra. Po

Fotot: Makina merr flakë te kopshti botanik në Tiranë
  • 2015-11-02

Fotot: Makina merr flakë te kopshti botanik në Tiranë

Një furgon është përfshirë nga flakët sot në mbikalimin e unazës së re pranë Kopështit Botanik në Tiranë. Është dashur ndërhyrja e zjarrfikëses për shuarjen e flakëve. Nuk raportohet për persona të lënduar. Incidenti ndodhi menjherë sapo furgoni i bardhë tip "FIAT IVECO" me

Policia italiane zhvendos me forcë refugjatët, dyshohet se vidhnin rrymë dhe ujë (Foto)
  • 2015-09-30

Policia italiane zhvendos me forcë refugjatët, dyshohet se vidhnin rrymë dhe ujë (Foto)

Disa refugjatë që jetonin në një kamp të improvizuar midis Italisë dhe Francës janë dëbuar me forcë nga forcat policore, mbi supozimet se po vjedhin energji elektrike dhe ujë. Policia italiane me forcë i ka dëbuar ata, duke i dërg

Serbia kërkon lirimin e Ivanoviqit, paraburgimi i tij me motive poitike
  • 2015-08-05

Serbia kërkon lirimin e Ivanoviqit, paraburgimi i tij me motive poitike

Zyra Serbe për Kosovën në Beograd ka kërkuar që Oliver Ivanoviq, i cili po mbahet për më shumë se një vit në burg nga autoritetet kosovare, të lirohet menjherë, në mënyrë që të mbroj veten në liri. Në dekl

Qamet-Qeveria
  • 2014-11-20

Qamet-Qeveria

Qameti s'po pret largimin e Edvinit, por po vjen bashkë me regjimin e Edvinit. Rritja e taksave dhe sjellja prej një administrate-bande po shoqërohen me bllokimin e çfarëdolloj fondi për investime publike, kanalizime e fonde emergjence. Në përmbytjen e parë të vjeshtës, bilanci ë