Rezultate te kerkimit per termin: +Menjher

Meta: total 808 / total_found 808 / time 0.000 / keyword[0] menjher / docs[0] 808 / hits[0] 933 /
No Pic available
  • 2013-06-19

Merr flakë në automjet në Tiranë, s`ka të lënduar

Një automjet mori flakë mesditën e së mërkurës në Tiranë. Ngjarja u rregjistrua në afërsi të Urës së Farkës kur makina tip Benz me targa të kryeqytetit mori flakë në lëvizje e sipër. Burime pranë policisë së kryeqytetit bënë me dije se ngjarja është aksidentale ndërsa shka

Megan Fox seksi edhe pas lindjes
  • 2012-11-30

Megan Fox seksi edhe pas lindjes

Vetëm dy muaj i janë dashur aktores, Mega Fox që t’i kthej format trupore ashtu sic i kishte para lindjes. Ajo, para dy muajsh, lindi fëmijën e saj të parë, djalin Noah dhe menjherë pasi që u bë nënë, aktorja filloi ushtrimet intensiv

E15: Serbia t’i kompensojë dëmet e luftës
  • 2012-11-21

E15: Serbia t’i kompensojë dëmet e luftës

Grupi i Ekspertëve E15 organizoi sot një debat në të cilin përveç antarëve të tij morën pjesë edhe përfaqësues të Institutit për krime lufte pranë Ministrisë së Drejtësisë, nga Agjencioni për ndihm&

KADARE, NOBELI DHE SHQIPTARËT
  • 2012-08-26

KADARE, NOBELI DHE SHQIPTARËT

Nga Gjek Gjonlekaj Alfred Nobeli mbreti i dinamitit siç e quanin n at koh lindi n Stockholm n vitin 1833. Prejardhja e familjes Nobel ishte nga fshati Nobbelov. Pavarsisht se ishte familje e varfr ata u arsimuan n Universitetin m t mir t vendit  Uppsala . Alfred Nobeli n kohn e tij ishte nj ndr nj

Zjarret, situatë e rënduar në të gjithë vendin
  • 2012-08-26

Zjarret, situatë e rënduar në të gjithë vendin

Foto Ilustruese Situata e zjarreve në vendin tonë vazhdon të jetë mjaft problematike, ndërkohë që  në shumicën prej vatrave të zjarrit lipset ndërhyrja nga ajri. Një ditë më parë, ministria e Brendshme njoftoi se në kuadër të marrëveshjeve me Republikën e Turqisë, në bashkëp

No Pic available
  • 2012-08-22

Nënë Tereza mes 100 personaliteteve më të shquara të botës në të gjitha kohërat

Nga Gjek Gjonlekaj/ New York Revista amerikane TIME, botohet nj her n jav. TIME sht shum prestigjioze n Shtetet e Bashkuara dhe kudo n bot. Çdo vit kjo revist boton edicione speciale. Para dy vjetsh me rastin e 100 vjetorit t lindjes s Nns Terezës revista TIME botoi nj numr special kushtuar asaj.

100 vjetori i Pavarësisë, ja vendimet e Komitetit
  • 2012-08-08

100 vjetori i Pavarësisë, ja vendimet e Komitetit

TIRANE- Komiteti Shtetror pr 100 vjetorin e Pavarsis, i mbledhur nn drejtimin e Kryeministrit Berisha mori disa vendime n kuadrin e festimeve pr 100 vjetorit t pavarsis s Shqipris. Komiteti vendosi q monumenti i Ismail Qemalit, i autorit Odise Paskali, i cili aktualisht ndodhet n Muzeun Historik K