Rezultate te kerkimit per termin: +Menjher

Meta: total 808 / total_found 808 / time 0.000 / keyword[0] menjher / docs[0] 808 / hits[0] 933 /
100 vjet Pavarësi, Sheshi i Flamurit në Vlorë shpallet monument kulture
  • 2012-08-08

100 vjet Pavarësi, Sheshi i Flamurit në Vlorë shpallet monument kulture

Tiranë- Komiteti Shtetror pr 100 vjetorin e Pavarsis ka shpallur monument kulture “Sheshin Flamurit në Vlorë.Në mbledhjen e drejtuar nga kryeministri Berisha është vendosur gjithashtu që monumenti i Ismail Qemalit, i autorit Odise Paskali, i cili aktualisht ndodhet n Muzeun Historik Kom

Sheshi i Flamurit shpallet monument kulture. Berisha: Përgëzoj ata që po bëjnë shtatoren e Ismail Qemalit
  • 2012-08-08

Sheshi i Flamurit shpallet monument kulture. Berisha: Përgëzoj ata që po bëjnë shtatoren e Ismail Qemalit

Berisha kërkon më shumë nderime për Perandorin Konstandin. Berisha tha se i ndjek me respekt polemikat në shtyp për ndryshimin e historisë, por deklaroi se ata që e kundërshtojnë janë akoma hoxhistë   Komiteti Shtetror pr 100 vjetorin e Pavarsis mori disa vendime n ku

Ministri i Brendshëm, Noka takim me ministra dhe prefektët: Të parandalohen zjarret dhe zhurmat akustike
  • 2012-07-30

Ministri i Brendshëm, Noka takim me ministra dhe prefektët: Të parandalohen zjarret dhe zhurmat akustike

30-07-2012 / Gazeta 55 “Parandalimi i zjarreve dhe zhurmave akustike”, ka qenë urdhëri i prerë i Ministrive të linjës të cilat u mblodhën së bashku për të vënë në jetë urdhrin e dalë vetëm pak ditë

Rigodet gjakmarrja, ekzekutohet një 40- vjeçar në Shkodër
  • 2012-07-05

Rigodet gjakmarrja, ekzekutohet një 40- vjeçar në Shkodër

Shkodër- Fenomeni mesjetar i gjakmarrjes ka rigoditur sërish në Shkodër, pasi mëngjesin e sotëm është ekzekutuar me armë zjarri një 45- vjeçar në Bushat.Ngjarja ka ndodhur në një parking, ku persona të armatosur kanë qëlluar për vdekje shtetasin Lulzim Qarri, dhe më pas trupin e t

Tensione ne samitin e BE per krizen ne Eurozone
  • 2012-06-29

Tensione ne samitin e BE per krizen ne Eurozone

Liderët e BE të mbledhur në Bruksel në ditën e parë të samitit janë shfaqur të ndarë rreth hapave për ta mbajtur nën kotroll krizën e euros. Tensionet në pjesën më të madhe lidhen me Eurozonën. Kancelarja gjerm

France forumi i investitoreve te huaj
  • 2012-06-26

France forumi i investitoreve te huaj

Vetëm rritja ekonomike mund të ndihmojë Europën të dalë nga kriza. Por a di Kontinenti i Vjetër të shqyrtojë investimet e nevojshme? Për këtë është diskutuar në forumin e investimeve të huaja në Europë të

Eurogrupi i ndare per Greqine
  • 2012-06-23

Eurogrupi i ndare per Greqine

Ministrat e Financave të Eurozonës janë paraqitur të ndarë mbi rishikimin e kushteve të ndihmës greke të propozuara nga ministri në ikje Georgios Zanias. Kërkesat e Greqisë për një kohëzgjatje prej dy vjetësh për realizi