Rezultate te kerkimit per termin: +Mesme

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.311Z

Koeficientët e shkollave të mesme

02/03/2011  Koeficientët e caktuara nga degët e Universitetit të Tiranës, Durrësit e Politeknikut sipas llojit të shkollës Përzjedhja e lëndëve të ngjashme me profilin e shkollës së mesme siguron më shumë pikë Pranvera Kola Shpallen edhe koeficientët për llojet e shkol

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:37.515Z

Matura, koeficientet e shkollave te mesme

Ministria e Arsimit ka miratuar paraprakisht koeficientet per te gjitha llojet e shkollave, si dhe deget e te gjitha universiteteve te rretheve. Sipas burimeve nga MASH, ata jane vendosur nga grupi i punes pas propozimeve te bera nga drejtuesit e universiteteve publike. Cdo dege e shkolles se larte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.174Z

Profesorë gjimnazi, me shkollë të mesme

Kanë vetëm diplomë të shkollës së mesme, mirëpo kjo nuk iu ka penguar që të japin mësim pikërisht në shkollë të mesme të lartë. Ky privilegj i mësimdhënies pa diplomë universitare u është dhënë disa politikanëve të Gjakovës. Luan Shllaku, kryetar i Grupit Parlamentar të Al

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.636Z

Pse klasa e mesme ska ndikim politik?

Nga vendet e Ballkanit, në ato të dala nga ish-Bashkimi Sovjetik e deri në Afganistan e në Irak, shtresa e mesme është e brishtë. Ky grupim i shoqërisë ende nuk ka ndikim politik, siç ndodh në vendet e zhvilluara Nga Charles Recknagel Në vendet perëndimore, klasa e mesme shi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.676Z

Pse klasa e mesme s’ka ndikim politik?

Nga vendet e Ballkanit, në ato të dala nga ish-Bashkimi Sovjetik e deri në Afganistan e në Irak, shtresa e mesme është e brishtë. Ky grupim i shoqërisë ende nuk ka ndikim politik, siç ndodh në vendet e zhvilluara. Në vendet perëndimore, klasa e mesme shihet si shtylla e një shoqërie

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:28.260Z

Lindja e Mesme drejt katastrofës

Instituti Amerikan i Gjeofizikës ka lëshuar alarmin për katastrofë hidrike në Lindjen e Mesme. Në një studim disa vjeçar, ky institut thotë se rezervat hidrike në vendet e Lindjes së Mesme, kryesisht në Iran, Irak, Siri dhe Turqi po pakësohen me shpejtësi të llahtarshme. Rezultati i k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.329Z

Obama:Mbështetje për Lindjen e Mesme

Presidenti i ri në detyrë i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Barak Obama ka premtuar se do të bashkëpunojë në arritjen e një paqeje të qëndrueshme në Lindjen e Mesme, gjatë një bisede telefonike me Presidentin e autoritetit palestinez Mahmud Abas. Shefi i ri i Shtëpisë së Bardhë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama