Rezultate te kerkimit per termin: +Mesme

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.174Z

Profesorë gjimnazi, me shkollë të mesme

Kanë vetëm diplomë të shkollës së mesme, mirëpo kjo nuk iu ka penguar që të japin mësim pikërisht në shkollë të mesme të lartë. Ky privilegj i mësimdhënies pa diplomë universitare u është dhënë disa politikanëve të Gjakovës. Luan Shllaku, kryetar i Grupit Parlamentar të Al

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.636Z

Pse klasa e mesme ska ndikim politik?

Nga vendet e Ballkanit, në ato të dala nga ish-Bashkimi Sovjetik e deri në Afganistan e në Irak, shtresa e mesme është e brishtë. Ky grupim i shoqërisë ende nuk ka ndikim politik, siç ndodh në vendet e zhvilluara Nga Charles Recknagel Në vendet perëndimore, klasa e mesme shi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.676Z

Pse klasa e mesme s’ka ndikim politik?

Nga vendet e Ballkanit, në ato të dala nga ish-Bashkimi Sovjetik e deri në Afganistan e në Irak, shtresa e mesme është e brishtë. Ky grupim i shoqërisë ende nuk ka ndikim politik, siç ndodh në vendet e zhvilluara. Në vendet perëndimore, klasa e mesme shihet si shtylla e një shoqërie

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:28.260Z

Lindja e Mesme drejt katastrofës

Instituti Amerikan i Gjeofizikës ka lëshuar alarmin për katastrofë hidrike në Lindjen e Mesme. Në një studim disa vjeçar, ky institut thotë se rezervat hidrike në vendet e Lindjes së Mesme, kryesisht në Iran, Irak, Siri dhe Turqi po pakësohen me shpejtësi të llahtarshme. Rezultati i k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.329Z

Obama:Mbështetje për Lindjen e Mesme

Presidenti i ri në detyrë i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Barak Obama ka premtuar se do të bashkëpunojë në arritjen e një paqeje të qëndrueshme në Lindjen e Mesme, gjatë një bisede telefonike me Presidentin e autoritetit palestinez Mahmud Abas. Shefi i ri i Shtëpisë së Bardhë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.994Z

E urtë në shkollën e mesme

Nga Express më 07 korrik 2011 në ora 13:45 Nicole Scherzinger ka qenë një çikë e urtë gjatë shkollës së mesme. Ish-ylli i Pussycat Dolls ka thënë se ajo shpeshherë ka qenë në thumb të shokëve dhe shoqeve të klasës, përderisa nuk ka qenë një vajzë e lazdruar. “Isha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.752Z

Fama si shkolla e mesme

Nga Express më 26 maj 2011 në ora 14:10 Taylor Swift ka thënë të qenit e famshme është “sikurse të jesh ‘in’ në shkollë të mesme”. Ylli i muzikës “country” ka thënë se të qenit në sy të publikut është paksa më ndryshe, por pak a shumë niveli ë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama