Rezultate te kerkimit per termin: +Meta +Vemendje

Total: 342
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.505Z

Meta Prioritet politikave ekonomike e sociale

Kryetari i LSI-se Ilir Meta njekohesisht minister i Ekonomise ka deklaruar se do ti kushtoje vemendje te vecante ekonomise shqiptare. Ne nje takim me deputetet dhe simpatizantet e partise se tij Meta ka dhene garancine se kete vit rritja ekonomike do te preke shtresat ne nevoje. Perqe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.299Z

Meta: Program per zgjidhjen e problemeve

Nga Petrela, kryetari i Levizjes Socialiste per Integrim tha se partia e tij ka programin me te mire per t’u dhene zgjidhje problemeve te vendit. “Programin me te qarte per punesimin dhe bujqesine, sepse punesimi eshte elementi me shqetesues”, ka deklaruar Meta. Kurse n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:48.173Z

Meta takime ne Uashington

brbrKreu i kuvendit Ilir Meta ka bere serish apel nga Shtetet e Bashkuara per miratimin sa me pare te reformes ne drejtesi ndersa ka shprehur gatishmerine e LSI per ta realizuar kete reforme Qendrimet e tij kryeparlamenti ia ka bere te ditura edhe ndihmes-asistentit te Prokurorit te pergjithshem ame

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:44.193Z

Mediat serioze amerikane i kushtojne vemendje zMeta si zeri moderator i Shqiperise

Transmetuar me 14042016 - 1043 Ndersa kryeministri shqiptar Edi Rama prej ditesh ndodhet ne SHBA per nje seri aktivitetesh dhe takimesh mes tyre edhe me presidentin Obama prestigjiozja Washington Times nder me seriozet ne Amerike publikon nje shkrim ku vler

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.943Z

Meta Opozita te hetoje koncesionet

Opozita ka patur dhe do te kete akses te plote per te hetuar cdo lloj koncensioni te dhene nga ministria e ekonomise. Ministri Ilir Meta vlereson se eshte e padrejte qe vete ai tu rikthehet edhe nje here shqyrtimit te dokumentacionit te koncensioneve qe kane dhene paraardhesit e vet. Ministri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.903Z

Meta akuza Berishes e Rames

Ilir Meta u takua me banore te Lushnjes. Nga ky qytet kreu i LSI sulmoi kreret e 2 partive te medha, Sali Berisha dhe Edi Rama. Kreu i mazhorances u vu ne shenjestren e kritikave te kreut te LSI-se per mungese vemendje ndaj probleme te bujqesise dhe deshtim me nismat per kujdesin ndaj moshes se tr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:23.898Z

Meta: Berisha ka braktisur pensionistet

Kryetari i Levizjes Socialiste per Integrim Ilir Meta ne nje takim me pensioniste te kryeqytetit akuzoi ashper mazhorancen ne vendimin per te hedhur poshte projektligjin e paraqitur per moshen e trete ne kuvend.  Zoti Meta theksoi se ky eshte tregues i qarte i mashtrimeve te vazhdue

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama