Rezultate te kerkimit per termin: +Midis +Ministris

Meta: total 1000 / total_found 5160 / time 0.007 / keyword[0] midis / docs[0] 72873 / hits[0] 108690 / keyword[1] ministris / docs[1] 59325 / hits[1] 87344 /
Diplomaci hekurudhash, pas 1 dekade trenat e Koresë së Jugut hyjnë në Veri
  • 2018-11-30

Diplomaci hekurudhash, pas 1 dekade trenat e Koresë së Jugut hyjnë në Veri

Një tren gati për t’u nisur nga Seuli për në Phenian Koreja e Jugut ka dërguar trena në kufirin më të militarizuar në botë, ku ndahet me shtetin diktatorial të Koresë së Veriut, për të parën herë në një dekadë. Kjo është pjesë e një misioni që përfundimisht do të mod

Vendi yt! E ardhmja jote! Gjermania: 3 mijë  emigrantëve që kthehen në atdhe
  • 2018-11-28

Vendi yt! E ardhmja jote! Gjermania: 3 mijë emigrantëve që kthehen në atdhe

Teksa sfida e emigracionit ende torturon Gjermaninë, që ende përpiqet të balancojë politikën e saj në lidhje me të huajt, Ministria e Brendshme me sa duket ka vendosur ti japë drejtim kësaj çështje përmes një fushate reklamimi, e cila tenton të rrisë numrin e riatdhesimeve vullnetare

Elyar, poeti i dashurisë dhe i lirisë
  • 2018-11-19

Elyar, poeti i dashurisë dhe i lirisë

(Me rastin e përvjetorit të vdekjes) Luan Rama Së shpejti do të jemi bashkë dhe meqë skemi humbur shijen e njëri-tjetrit, ne do ti gëzojmë qeniet tona. Endërroj gjinjtë e tua, sytë e tua, seksin tënd të mrekullueshëm Gala dorogaja Nga një letër e Paul Eluard dërguar gruas së tij.

Mbi 400 raketa nga Rripi i Gazës drejt Izraelit, 1 i vdekur (Foto)
  • 2018-11-13

Mbi 400 raketa nga Rripi i Gazës drejt Izraelit, 1 i vdekur (Foto)

Vazhdon shiu i raketave nga Rripi i gazës drejt zonave qendrore të Izraelit. Pas një pushimi të shkurtër, ushtria ka rifilluar të qëllojë: sipas radios ushtarake, që ditën e hënë, kanë qenë rreth 400 raketa. Trupi i pajetë i një 40-vjeçari është nxjerrë nga rrënojat në Ashkelon

Gjonaj informon delegacionin britanik për reformën në drejtësi
  • 2018-11-03

Gjonaj informon delegacionin britanik për reformën në drejtësi

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka pritur në takim një delegacion të Ministrisë së Brendshme të Mbretërisë së Bashkuar, i cili kryesohej nga Sekretari i Përhershëm i Ministrisë së Brendshme z.Philip Rutnam dhe shoqërohej nga ambasadori i Britanisë së Madhe në Shqipëri, z.Du

Agresioni i SHBA, diplomati rus çudit OKB-në: Ne po përgatitemi për luftë!
  • 2018-10-27

Agresioni i SHBA, diplomati rus çudit OKB-në: Ne po përgatitemi për luftë!

Teksa kërcënimet në trasenë Rusi-SHBA po bëhen gjithmonë e më të shpeshta pas kërcënimit të Donald Trump për të larguar SHBA-të nga traktati INF për armët bërthamore me armikun e përjetshëm, një diplomat rus ka konfirmuar që paralajmërimet për luftë janë të vërteta. Moska

Operacioni Ndëshkimi i fortëve, 300 të arrestuar
  • 2018-10-23

Operacioni Ndëshkimi i fortëve, 300 të arrestuar

Kreu i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu iu përgjigj sot akuzave për dekonspirim të operacionit Volvo 4, duke thënë se një gjë e tillë nuk ka ndodhur.  Sipas tij, aksioni ka qenë i suksesshëm, ndërkohë që publikoi sot një tjetër aksion policor, të koduar Të fortët, ku janë vën