Rezultate te kerkimit per termin: +Milan

Total: 7964
  • 2020-09-15T14:10:28.938Z

Ngec sërish Milan

Milani nuk ka mundur të shkojë më tepër se një barazim 1 me 1 me skuadrën e Empolit. Formacioni i Inzaghit ka dalë vetëm me një pikë nga një ndeshje që dukej sikur e kishte në dorë. Destro shënoi për Milanin në minutën e 40 duke dhënë përshtypjen se pjesa e dytë do të ishte m

• 2020-09-15T14:04:33.989Z

Huntelaar mbetet në Milan

Sulmuesi Klaas-Jan Huntelaar ka insistuar se dëshiron të mbetet në Milan, pavarësisht dështimit të tregojë paraqitje të mira pas transferimit nga Real Madrid gjatë verës. Huntelaar spekulohej se mund të kalojë në Tottenham, mirëpo ai ka theksuar se planifikon të qëndrojë në Milan.

• 2020-09-15T14:06:58.524Z

Montolivo në Milan

Milan ka arritur marrëveshje me mesfushorin e Fiorentinës, Riccardo Montolivo, i cili do të bëhet futbollist milanez nga qershori i këtij viti. Sipas Lady Radio, Rossonerët kanë finalizuar marrëveshjen për transferimin e reprezentuesit italian në San Siro dhe atë si futbollist i lirë pas

• 2020-09-15T14:07:33.166Z

Robinho mbetet në Milan

Sulmuesi Robinho ka mohuar spekulimet rreth rikthimit të tij në Santos duke insistuar se ndihet i lumtur në Milan. 28 vjeçari spekulohej se mund ti bashkohet ish skuadrës së tij në formë huazimi, por ai ka theksuar se nuk do të lëviz nga San Siro. “E njoh mirë futbollin dhe e di se s

• 2020-09-15T14:05:19.930Z

Milan Junior Camp, përzgjidhen 5 fëmijët për AC Milan

Përfundoi nën larminë e fëmijëve kuqezinj edhe edicioni i tretë i projektit "Milan Junior Camp", një traditë disa vjecare mes klubit të Milanit dhe sjellë në Shqipëri falë suportit të vazhdueshëm të kompanisë "Taci Oil". Në përfundim të një trajnimi 5-ditor m

• 2020-09-15T14:10:57.274Z

Formacionet zyrtare:Udinese - Milan

Janë bërë zyrtare formacionet e ndeshjes Udinese – Milan, ku në Friuli këto dy skuadra do të hapin xhiron e pestë të Serie. Udinese: Karnezis; Wague, Domizzi, Piris; Edenilson, Badu, Iturra, Fernandes, Ali Adnan; Thereau, Di Natale. AdPlatformZone = {id:

• 2020-09-15T14:08:06.614Z

Milan rikthehet për fitore

Stephan El Shaarawy edhe njëherë ka treguar aftësitë e tij duke asistuar dhe shënuar dy gola në fitoren e Milanit në Catania që u zhvillua të premten ku Milan fitoi me rezultat 3-1. Të parët në epërsi erdhën Catania me golin e Legrottalie me kokë në minutën e 11-të. Pas kësaj minu