Rezultate te kerkimit per termin: +Milanos

Total: 3526
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.676Z

Berisha me 100 biznese drejt Milanos

Rreth 100 biznesmenë shqiptarë që operojnë në fusha të ndryshme janë nisur sot në mëngjes me një avion special (charter) drejt Italisë, të shoqëruar nga Kryeministri Sali Berisha. Takimi është organizuar nga Uni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.704Z

1700 vjet nga Edikti i Milanos

Para 1700 vitesht liria fetare u sanksionua me dekret perandorak. Me hyrjen në fuqi të atij që historia e njeh si ediktin e Milanos askush nuk do të kishtë më frikë të deklaronte besimin e tij fetar. Dekreti u shpall në një kohë luftrash të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:13.994Z

Derbi i Milanos derbi i tifozeve

Derbi i Milanos eshte mbi te gjitha derbi i tifozeve Pertej rivalitetit mes dy prej ekipeve me te titulluara ne Itali Milan-Inter eshte sfida qe ka fituar popullaritet dhe per ngjyrat e koreografite e tifozevebr br Ne njerin krah ate verior qendrojne tifozet zikalter te Interit e ne krahun jugor a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:58.295Z

Alarm per bombe ne Bashkine e Milanos evakuohet stafi

0 brbr brbrNje alarm per bombe ne ndertesen e Bashkise se Milanos ka detyruar autoritetet te evakuojne stafinbrbr brbrNjoftimin per prezencen e nje sasie eksplozivi e moren karabinieret permes nje telefonate te paidentifikuarbrbr brbrKryebashkiaku Xhuliano Pisapia ndodhej ne nje takim me kreun e Gj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:33.291Z

Bossi prokuroria e Tiranes leter Milanos

Në prokurorinë e Milanos, në Itali, ka mbërritur një notë informuese nga prokuroria e Tiranës, në lidhje me çështjen e diplomës së Renzo Bossi-t, i biri i Umberto Bossi-t. Lajmin e bën të ditur agjencia “ANSA&rdq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:20.539Z

Bushati padit ish-konsullen e Milanos

Kallëzimi - Kallëzimi i ministrisë u bë pas auditit që ushtroi ky institucion në këtë konsullatë Akuzohet për korrupsion dhe shpërdorim detyre Nausika Spahia Spahia - Ish-konsullja ka qenë më parë si këshilltarja e kabinetit të Kryeministrit Berisha. Ajo është e bija e Ali Spahis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.235Z

Bashkia e Milanos ofron ndihmë për trafikun në Tiranë

Kompani milaneze për një studim të fizibilitetit Italia i ofron mbshtetje Shqipris pr zgjidhjen e trafikut n Tiran, ku prmes Bashkis s Milanos, ofron falas nj kompani q do t bj nj studim t fizibilitetit pr kt shtje. Krahas ksaj ndihme nga shteti fqinj, vendi yn do t marr pjes n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama