Rezultate te kerkimit per termin: +Milanos

Total: 3526
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.704Z

1700 vjet nga Edikti i Milanos

Para 1700 vitesht liria fetare u sanksionua me dekret perandorak. Me hyrjen në fuqi të atij që historia e njeh si ediktin e Milanos askush nuk do të kishtë më frikë të deklaronte besimin e tij fetar. Dekreti u shpall në një kohë luftrash të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:13.994Z

Derbi i Milanos derbi i tifozeve

Derbi i Milanos eshte mbi te gjitha derbi i tifozeve Pertej rivalitetit mes dy prej ekipeve me te titulluara ne Itali Milan-Inter eshte sfida qe ka fituar popullaritet dhe per ngjyrat e koreografite e tifozevebr br Ne njerin krah ate verior qendrojne tifozet zikalter te Interit e ne krahun jugor a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:58.295Z

Alarm per bombe ne Bashkine e Milanos evakuohet stafi

0 brbr brbrNje alarm per bombe ne ndertesen e Bashkise se Milanos ka detyruar autoritetet te evakuojne stafinbrbr brbrNjoftimin per prezencen e nje sasie eksplozivi e moren karabinieret permes nje telefonate te paidentifikuarbrbr brbrKryebashkiaku Xhuliano Pisapia ndodhej ne nje takim me kreun e Gj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:33.291Z

Bossi prokuroria e Tiranes leter Milanos

Në prokurorinë e Milanos, në Itali, ka mbërritur një notë informuese nga prokuroria e Tiranës, në lidhje me çështjen e diplomës së Renzo Bossi-t, i biri i Umberto Bossi-t. Lajmin e bën të ditur agjencia “ANSA&rdq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:20.539Z

Bushati padit ish-konsullen e Milanos

Kallëzimi - Kallëzimi i ministrisë u bë pas auditit që ushtroi ky institucion në këtë konsullatë Akuzohet për korrupsion dhe shpërdorim detyre Nausika Spahia Spahia - Ish-konsullja ka qenë më parë si këshilltarja e kabinetit të Kryeministrit Berisha. Ajo është e bija e Ali Spahis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.235Z

Bashkia e Milanos ofron ndihmë për trafikun në Tiranë

Kompani milaneze për një studim të fizibilitetit Italia i ofron mbshtetje Shqipris pr zgjidhjen e trafikut n Tiran, ku prmes Bashkis s Milanos, ofron falas nj kompani q do t bj nj studim t fizibilitetit pr kt shtje. Krahas ksaj ndihme nga shteti fqinj, vendi yn do t marr pjes n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:14.231Z

Interi fiton derbin e Milanos

Është Interi fituesi i derbit të Milanos, falë golit të mrekullueshëm me thembër të Palasios 5 minuta nga fundi i ndeshjes. Një takim që kishte gjithçka brenda, nga emocionet deri tek rastet e diskutueshme apo mospërmbajtja. E m

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama