Rezultate te kerkimit per termin: +Milazim +Krasniqi

Total: 111
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.285Z

"Hyrje në gazetari" - libër i rëndësishëm për gazetarët

Kohë më parë, publicisti i mirënjohur –dr. Milazim Krasniqi ka botuar librin "Hyrje në gazetari", libër ky  i hartuar eksluzivisht për studentët e Fakultetit të Gazetarisë në Prishtinë. Por, veç tyre, ky libër do të mund t'ju shërbejë edhe gjithë atyre që merren m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.012Z

Bijtë e shkinave po përdhosin UP-në

Pas deklarimit të publicistit Veton Surroi për pjesmarrjen në protestën e studenteve ditën e nesërme, ka reaguar profesori i Up-së Milazim Krasniqi. Ai përmes rrjetit social "facebook" është shprehur ashpër ndaj Surroit, duke thën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.412Z

Demaçi, Milazim Krasniqi dhe Ermal Mamaqi nënshkruajnë peticion kundër homoseksualëve

Deri më tani 58 intelektualë dhe njerëz të njohur të skenës i janë bashkuar peticionit pro familjes dhe kundër homoseksualëve. Në krye të listës është Adem Demaçi dhe më pas lista vazhdon me të tjerë intelekt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:00.458Z

Kosova apo Shqipëria, kemi fusha më kritike se futbolli

Milazim Krasniqi* Kriza e rëndë e mendimit ndër ne shqiptarët, ka lënë mundësinë që hapësirën e mendimit ta zënë emocionet e tifozerive të futbollit dhe manipulimet e opinionistëve të specializuar për spiunim. Një kohë dukej idilike që tifozeria binte në trans me sloganin "O sa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.524Z

Dështimi i vizitës së Thaçit në Beograd, qenka fitore për Kosovën

Analisti politik Milazim Krasniqi ka thënë se vizita në Beograd e ministrit të Punëve të Jashtme të Kosovës, Hashim Thaçi, ka qenë e pamundur të realizohej, ndërsa ka vlerësuar se dështimi i saj është fitore për Kosovën. Sipas tij, kundërshtimi i institucioneve shtetërore serbe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:23.004Z

Studenti që e quajti fashist Krasniqin, sot kërkoi falje

Njëri ndër studentët që ka marrë pjesë në aksionin e djeshëm ku profesori Milazim Krasniqi është quajtur fashist, është bërë pishman. Me anë të një letre ai ka kërkuar falje për këtë veprim, por

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.919Z

Gashi i drejtohet Kushtetueses, do postin e nënkryetarit të Graçanicës

Milazim Gashi i është drejtuar Gjykatës Kushtetuese për t’i kërkuar mendim nëse kryetari i Graçanicës, Bojan Stojanoviq, po e shkel Kushtetutën, duke mos e emëruar atë në postin e nënkryetarit për komunitete. Institucioni

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama