Rezultate te kerkimit per termin: +Milazim +Krasniqi

Total: 111
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.524Z

Dështimi i vizitës së Thaçit në Beograd, qenka fitore për Kosovën

Analisti politik Milazim Krasniqi ka thënë se vizita në Beograd e ministrit të Punëve të Jashtme të Kosovës, Hashim Thaçi, ka qenë e pamundur të realizohej, ndërsa ka vlerësuar se dështimi i saj është fitore për Kosovën. Sipas tij, kundërshtimi i institucioneve shtetërore serbe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:23.004Z

Studenti që e quajti fashist Krasniqin, sot kërkoi falje

Njëri ndër studentët që ka marrë pjesë në aksionin e djeshëm ku profesori Milazim Krasniqi është quajtur fashist, është bërë pishman. Me anë të një letre ai ka kërkuar falje për këtë veprim, por

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.919Z

Gashi i drejtohet Kushtetueses, do postin e nënkryetarit të Graçanicës

Milazim Gashi i është drejtuar Gjykatës Kushtetuese për t’i kërkuar mendim nëse kryetari i Graçanicës, Bojan Stojanoviq, po e shkel Kushtetutën, duke mos e emëruar atë në postin e nënkryetarit për komunitete. Institucioni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.355Z

Profesori nga Kosova: 'Çajupi, poezi idiote', reagon Jorgo Bulo: Krasniqi mbron osmanët

TIRANE-Roli i Perandorisë Osmane në Ballkan dhe në tokat shqiptare, ende nxit debate. Ndërkohë që krijimtaria e rilindësve është fokusuar në dëmet e otomanëve, intelektualët e sotëm kanë dasitë e veta sa i takon qasjes që duhet pasur ndaj perandorisë dhe rishikimit të teksteve pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.242Z

Goditet Salihaj

Lajmi kryesor nga politika lokale në komunën e Ferizajt ka të bëjë me eliminimin e Adem Salihajt nga strukturat më të larta të partisë, Lidhjes Demokratike të Dardanisë, Nënkryetar i së cilës është ai. Kjo ka ndodhur të shtunën në Konventën e Dytë të dardanëve në Prishtinë,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:27.768Z

Krasniqi: Plani i Ahtisaarit, pengesë serioze për zhvillimin e Kosovës

Para 9 vjetëve Martti Ahtisaari i dorëzoi propozimin Prishtinës dhe Beogradit, i cili synonte që të përcaktoi kërkesat e nevojshme për një Kosovë të ardhshme që është e mundshme dhe e stabilizuar. Tash pas 9 vitesh, publicisti Mil

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.819Z

Avokati i Popullit, Ministrisë së Drejtësisë: Transferoni të burgosurit shqiptarë nga Maqedonia

9 të burgosur shqiptarë vuajnë dënimet në burgjet maqedonase dhe kërkojnë transferimin “Merrni masat për të plotësuar kërkesat e 9 të burgosurve shqiptarë që vuajnë dënimin në Maqedoni dhe kërkojnë transferimin në Shqipëri”. Kjo ka qenë kërkesa e institucionit të Avokatit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama