Rezultate te kerkimit per termin: +Milazim +Krasniqi

Total: 111
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:49.970Z

Milazim Krasniqi: Rugova nuk ka thënë se ne kemi kryer krime ndaj serbëve, Zimmermann paska gënjyer

Ish-bashkëpunëtori i Presidentit Rugova, Milazim Krasniqi ka postuar në llogarinë e tij në Facebook një test ku thotë se nëse citimi i fjalëve se shqiptarët kanë kryer krime ndaj serbëve nga libri i ish-ambasadorit amerikan në Jugoslla

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:44.302Z

Pse sipas Milazim Krasniqit sulmohet UÇK-ja dhe feja islame

Publicisti Milazim Krasniqi ka shkruar se sulmet që i bëhen UÇK-së bashkimit kombëtar dhe fesë islame kanë një arsye. Krasniqi përmes një postimi në rrjetin social Facebook ka shkruar se këto sulme janë të rrepta në disa m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.420Z

Krasniqi: Mustafa, i pasfidueshëm

Një ndër themeluesit e LDK-së, Milazim Krasniqi, ka bërë me dije se posti i kryeministrit që mban Isa Mustafa i ofron favore të mëdha që ai sërish të mbetet lider i këtij subjekti politik. Këshilli i Përgjithshëm i LDK-s&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.497Z

Si dukej Ibrahim Rugova në 89-tën

Tre themeluesit e dikurshëm të Lidhjes Demokratike të Kosovës që sot kanë rrugë të ndara, dikur ishin si “mish e thua”. Përderisa presidenti historik dhe lideri i LDK-së, Ibrahim Rugova ka ndërruar jetë, Milazim Krasniqi më

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.629Z

Protestë ndaj Milazim Krasniqit:Ka fyer Çajupin, mban anën e turqve

“Shqipërinë e mori turkuI vu zjarrShqiptar mos rri,po duku,shqiptar!Mjaft punove për të tjerë,o fatkeq,kujto vendin ku ke lerëdhe po heq...”Këto janë vargjet e njërës prej poezive që e kanë renditur Andon Z. Çajupin n&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.191Z

Krasniqi u kërkon falje atyre që s'janë "Bijë të Shkinave"

Profesori i UP-së Milazim Krasniqi, nuk ndalet. Ai pas reagimit të Fatmire Zyba Morina- nëna e një studenti protestues, ndaj deklaratës së mbrëmshme të tij i cili i quajti studentët protestues “Bijë të Shkinave”, ka komentuar së

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:51.236Z

Krasniqi: Jeta që varet nga fshehtësia e fatit, nga kaderi

Një libër tronditës pritet të dalë së shpejti nga shkrimtari Milazim Krasniqi, e të prezantohet së pari në Panairin e Librit 2016 në Prishtinë; bëhet fjalë për një vëllim poetik dedikuar luftës së Kosovës, dhe në memorie të saj janë shkruar poezi për shqiptarë të vrarë nga

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama