Rezultate te kerkimit per termin: +Milazim +Krasniqi

Total: 111
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.629Z

Protestë ndaj Milazim Krasniqit:Ka fyer Çajupin, mban anën e turqve

“Shqipërinë e mori turkuI vu zjarrShqiptar mos rri,po duku,shqiptar!Mjaft punove për të tjerë,o fatkeq,kujto vendin ku ke lerëdhe po heq...”Këto janë vargjet e njërës prej poezive që e kanë renditur Andon Z. Çajupin n&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.191Z

Krasniqi u kërkon falje atyre që s'janë "Bijë të Shkinave"

Profesori i UP-së Milazim Krasniqi, nuk ndalet. Ai pas reagimit të Fatmire Zyba Morina- nëna e një studenti protestues, ndaj deklaratës së mbrëmshme të tij i cili i quajti studentët protestues “Bijë të Shkinave”, ka komentuar së

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:51.236Z

Krasniqi: Jeta që varet nga fshehtësia e fatit, nga kaderi

Një libër tronditës pritet të dalë së shpejti nga shkrimtari Milazim Krasniqi, e të prezantohet së pari në Panairin e Librit 2016 në Prishtinë; bëhet fjalë për një vëllim poetik dedikuar luftës së Kosovës, dhe në memorie të saj janë shkruar poezi për shqiptarë të vrarë nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.285Z

"Hyrje në gazetari" - libër i rëndësishëm për gazetarët

Kohë më parë, publicisti i mirënjohur –dr. Milazim Krasniqi ka botuar librin "Hyrje në gazetari", libër ky  i hartuar eksluzivisht për studentët e Fakultetit të Gazetarisë në Prishtinë. Por, veç tyre, ky libër do të mund t'ju shërbejë edhe gjithë atyre që merren m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.012Z

Bijtë e shkinave po përdhosin UP-në

Pas deklarimit të publicistit Veton Surroi për pjesmarrjen në protestën e studenteve ditën e nesërme, ka reaguar profesori i Up-së Milazim Krasniqi. Ai përmes rrjetit social "facebook" është shprehur ashpër ndaj Surroit, duke thën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.412Z

Demaçi, Milazim Krasniqi dhe Ermal Mamaqi nënshkruajnë peticion kundër homoseksualëve

Deri më tani 58 intelektualë dhe njerëz të njohur të skenës i janë bashkuar peticionit pro familjes dhe kundër homoseksualëve. Në krye të listës është Adem Demaçi dhe më pas lista vazhdon me të tjerë intelekt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:00.458Z

Kosova apo Shqipëria, kemi fusha më kritike se futbolli

Milazim Krasniqi* Kriza e rëndë e mendimit ndër ne shqiptarët, ka lënë mundësinë që hapësirën e mendimit ta zënë emocionet e tifozerive të futbollit dhe manipulimet e opinionistëve të specializuar për spiunim. Një kohë dukej idilike që tifozeria binte në trans me sloganin "O sa

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama