Rezultate te kerkimit per termin: +Milorad +Dodik

Total: 248
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.497Z

Dodik paditet penalisht

Organizata Klubi Alternativ me seli ne Trebinje vendosi njezeri qe te ngre padi penale kunder Milorad Dodik. Sipas kumteses se publikuar te henen Organizata Klubi Alternativ thekson se ndaj Milorad Dodik banor i Laktasi dhe kryeminister aktual i Republika Srpska rendojne nje varg veprash penale ng

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:42.915Z

Mesic: Dodik ndjek politiken e Milloshevic

Presidenti i Kroacise, Stipe Mesic ka kritikuar liderin e serbeve te Bosnjes, Milorad Dodik per politikat qe po ndjek, te cilat sipas tij synojne te destabilizojne Bosnje e Hercegovinen. “Ajo qe Milorad Dodik po ben sot eshte vazhdimi i politikave te Sllobodan Milloshevic, por ne m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.390Z

Dodik: Serbiaduhet ta pranojëhumbjen e Kosovës

BEOGRAD- Serbia duhet ta pranojë humbjen e Kosovës, deklaroi kryeministri i Republikës Serbe të Bosnjes, Milorad Dodik. "Beogradi duhet të jetë i ndërgjegjshëm se Kosova nuk është më pjesë e Serbisë", theksoi Dodik në një intervistë për gazetën "Veçernje novosti&quo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.755Z

BeH Dodik vendos kufij nderetnike

Qeveria e Republikes Serbe te Bosnjes ka urdheruar sot Ministrin e Drejtesise qe te nise hartimin e planit per kufirin nderetnik ne BeH. Lajmin e ka komunikuar per mediat kryeministri Milorad Dodik pas mbledhjes se kabinetit te tij. Vendosem te zbatojme kete plan per shkak se struktura

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.799Z

Bosnja Dodik shqeteson Perendimin

Presidenti i Republikës Serbe të Bosnjes, Milorad Dodik ka shkaktuar pakënaqësi të mëdha tek Perëndimi me deklaratat e tij për pavarësi. Kështu thotë një kabllogram i Wikileaks, i publikuar sot nga agjencia e lajmeve “Re

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.567Z

Dodik Se perjashtoj opsionin e pavaresise

Kryeministri i Republikes se Serbeve te Bosnjes Milorad Dodik ka deklaruar se ky territor do te vazhdoje te ekzistoje edhe nese do ti duhet te mbetet i izoluar dhe i rrethuar nga vendet anetare te BE. Ne nje interviste per nje gazete gjermane Dodik eshte shprehur se edhe Republika e Serbeve mund t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.422Z

Dodik: Nuk e njohim pavarësinë e Kosovës

Kryeministri i Republikës Serbe të Bosnjes, Milorad Dodik ka deklaruar se ai nuk do ta japë kurrë pëlqimin e tij që autoritetet e përbashkëta të BeH të njohin pavarësinë e Kosovës. "Republika Serbe e Bosnjës mbështet plotësisht integritetin territorial të Serbisë, në përputhje

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama