Rezultate te kerkimit per termin: +Miloshoski

Total: 108
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:49.855Z

Miloshoski: “Kosova do ta njohë emrin Maqedoni”

me zëvendësministri i Punëve të Jashtme të Italisë Alfredo Mantika, u shpreh optimist për marrëdhëniet mes Kosovës dhe vendit të tij. “Gjatë periudhës së ardhshme sapo të vërtetojmë të gjitha punët protokollare, Maqedonia dhe Kosova do të vendosin marrëdhënie diplomatike dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.493Z

Topi pret Ministrin e Jashtëm të Maqedonisë Miloshoski

Presidenti Topi priti sot në Presidencë Ministrin e Jashtëm të Maqedonisë, Antonio Miloshoski dhe delegacionin që e shoqëron në kuadër të vizitës zyrtare në vendin tonë. Topi vlerësoi nivelin shumë të mirë të marrëdhënieve dypalëshe në të gjitha fushat si dhe vuri në dukje r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.541Z

Miloshoski: Nuk mbështesin rezolutën e Serbisë për Kosovën

Maqedonia zyrtare reagon për çështjen e projektrezolutës serbe për Kosovën. Ministri i Jashtëm i Maqedonisë, Antonio Miloshoski, ka thënë se vendi i tij nuk do ta përkrahë projekt-rezolutën e Serbisë në OKB, me të cilën Beogradi synon bisedime të reja për statusin e Kosovës.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.200Z

Miloshoski në Prishtinë, thellohen marrëdhëniet Kosovë-Maqedoni

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë, Antonio Miloshoski, do të shkojë të hënën e ardhshme për një vizitë zyrtare në Prishtinë. Ai do të takohet me zyrtarë të lartë të institucioneve të Kosovës. Vizita e tij bëhet pak ditë pasi Kosova dërgoi në Shkup të ngarkuarin me punë, Skënd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.083Z

Maqedoni, Miloshoski vizitë dyditore në Ukrainë

Kiev (start)-Ministri i Jashtëm i Maqedonisë Antonio Miloshoski ndodhet për një vizitë zyrtare dyditore në Ukrainë. Gjatë vizitës së tij, shefi i diplomacisë maqedonase do të zhvillojë një takim me homologun ukrainas Vladimir Ogrizko si dhe me presidentit e shtetit, Viktor Jushçenko.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:49.835Z

Miloshoski: Kosova do na njohë me emrin Maqedoni

 SHKUP- Kosova do të përdorë emrin kushtetues të Republikës së Maqedonisë në marrëdhëniet dy paleshe diplomatike mes dy vendeve. Kështu deklaroi sot Ministri i Jashtëm i Maqedonisë Antonio Milloshoski i cili shtoi se këto marrëdhënie do të fillonin shumë shpejt .Pas një takim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.493Z

Presidenti Topi pret Ministrin e Jashtëm të Maqedonisë, Antonio Miloshoski.  

8 shkurt 2010 Presidenti i Republikës, Prof. Dr. Bamir Topi priti sot në Presidencë Ministrin e Jashtëm të Maqedonisë, Antonio Miloshoski dhe delegacionin që e shoqëron në kuadër të vizitës zyrtare në vendin tonë. Pasi u uroi mirëseradhjen, Presidenti Topi vlerësoi nivelin shumë t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama