Rezultate te kerkimit per termin: +Miloshoski

Total: 108
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.083Z

Maqedoni, Miloshoski vizitë dyditore në Ukrainë

Kiev (start)-Ministri i Jashtëm i Maqedonisë Antonio Miloshoski ndodhet për një vizitë zyrtare dyditore në Ukrainë. Gjatë vizitës së tij, shefi i diplomacisë maqedonase do të zhvillojë një takim me homologun ukrainas Vladimir Ogrizko si dhe me presidentit e shtetit, Viktor Jushçenko.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:49.835Z

Miloshoski: Kosova do na njohë me emrin Maqedoni

 SHKUP- Kosova do të përdorë emrin kushtetues të Republikës së Maqedonisë në marrëdhëniet dy paleshe diplomatike mes dy vendeve. Kështu deklaroi sot Ministri i Jashtëm i Maqedonisë Antonio Milloshoski i cili shtoi se këto marrëdhënie do të fillonin shumë shpejt .Pas një takim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.493Z

Presidenti Topi pret Ministrin e Jashtëm të Maqedonisë, Antonio Miloshoski.  

8 shkurt 2010 Presidenti i Republikës, Prof. Dr. Bamir Topi priti sot në Presidencë Ministrin e Jashtëm të Maqedonisë, Antonio Miloshoski dhe delegacionin që e shoqëron në kuadër të vizitës zyrtare në vendin tonë. Pasi u uroi mirëseradhjen, Presidenti Topi vlerësoi nivelin shumë t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.371Z

Hyseni -Miloshoski: Së shpejti ambasadat

Fillon një erë e re në marrëdhëniet mes Kosovës dhe Maqedonisë. Ky ishte mesazhi i shefave të diplomacisë së Kosovës dhe Maqedonisë, Skënder Hysenit dhe Antonio Miloshoskit, të cilët sot përherë të parë zyrtarisht u takuan në Shkup. Ministri i Jashtëm i Kosovës, Skënder Hysen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:40.217Z

Miloshoski në takimin me diplomatët e BE

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë, Antonio Miloshoski sot do të marrë pjesë në ditën e dytë të takimit joformal të shefave të diplomacisë së vendeve anëtare të BE-së, në Avinjon të Francës. Në takim, përskaj ministrave të vendeve anëtare të BE-së do të marrin pjesë edhe sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.138Z

Miloshoski: Greqia të respektojë identitetin tonë

Shkup - Media vendase bën të ditur se ministri i Jashtëm i Maqedonisë , Antonio Milososki i ka kërkuar Greqisë të respektojë identitetin maqedonas. Kjo erdhi pas urimit në kuadrin 25 marsit të përvjetorit kombëtar të pavarësisë nga otomanët. \"Dua të uroj ditën e pavarësisë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.438Z

Miloshoski: Athina të mos përdorë armugentin e fuqisë

“Ne kemi qëndrim parimor, se në takimet e tilla që zhvillojmë me Greqinë do të duhej më shumë të mundohemi që ta shkëmbejmë fuqinë e argumenteve, ndërsa që të braktiset argumenti i fuqisë që deri më tani në 15 vitet e fundit nuk jep fryt”, theksoi Miloshoski. Ai shtoi se nuk

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama