Rezultate te kerkimit per termin: +Miloshoski

Total: 108
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.209Z

Miloshoski takim me Clinton, disktutojnë "emrin"

Ministri i Jashtëm, Antonio Miloshoski është takuar në Londër me me Sekretaren amerikane të Shtetit, Hillary Clinton. Kryediplomati maqedonas ka arritur që t'i shpjegojë Clintonit qëndrimet që ka Maqedonia dhe angazhimin e saj në kuadër të misionit ndërkombëtar ushtarak ISAF të NATO

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.002Z

Miloshoski: Presim datën për fillimin e negociatave për integrimin

Shefi diplomacisë maqedonase, Antonio Miloshoski shpreson se Maqedonia gjatë këtij viti do të marr datën për fillimin e negociatave me Bashkimit Evropian. "Pas liberalizimit të vizave dhe raportit pozitiv nga Komisioni Evropian, Maqedonia shpreson të ecë përpara në procesin e integrimit.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.317Z

Miloshoski viziton zyrtarisht sot Kosoven

Me ftese te ministrit te Puneve te Jashtme te Kosoves, Skender Hyseni, ministri i Jashtem i Maqedonise, Antonio Miloshoski, do te vizitoje sot Prishtinen. Miloshoski viziton zyrtarisht sot Kosoven Takime me kreret me te larte te shtetitPervec me homologun e tij, ministrin e Jashtem te Ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.936Z

Miloshoski: Shkupii gatshëm të fillojënegociatat me BE

SARAJEVë- Republika e Maqedonisë ka pasur rast të tregojë para vendeve anëtare të BE-së dhe para përfaqësuesve evropianë se jemi vend që është i gatshëm t'i vazhdojë reformat, se jemi vend që plotëson detyrimet e marra dhe se jemi të gatshëm t'i fillojmë negociatat për anëtarë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:35.868Z

Miloshoski: Greqia po keqpërdor çështjen e emrit

Maqedonia është e vendosur në përmbushjen e detyrimeve të nevojshme për anëtarësim në Bashkim Evropian, por si një vend i vogël është e brengosur të mos vendosen kushte të reja shtesë të cilat nuk janë pjesë e kritereve të Kopenhagës. BE-ja duhet t’i respektojë principe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.777Z

Miloshoski Greqiate na mbeshteseper integrimin ne BE

SHKUP- Ministri i jashtem i Maqedonise Antonio Miloshoski i kerkoi homologut grek Dimitris Drucas te nderprese bllokimin e nje vendimi te Bashkimit Evropian per hapjen e bisedimeve te anetaresimit me Shkupin.Duke pare takimet e dhjetorit te Keshillit te Ministrave te BE-se dhe te Keshillit Evropian

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:37.196Z

Miloshoski: BE-ja të mbrojë gjuhën maqedonase në Greqi

Shefi i diplomacisë maqedonase, Antonio Miloshoski kërkon nga Bashkimi Evropian që të angazhohet për të drejtat gjuhësore të maqedonasve në Greqi. Miloshoski dërgoi letër deri te komisioneri evropian i shumëgjuhësis, Leonard Orban me të cilën apelon t’i mbështes kërkesat e p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama