Rezultate te kerkimit per termin: +Miloshoski

Total: 108
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:35.868Z

Miloshoski: Greqia po keqpërdor çështjen e emrit

Maqedonia është e vendosur në përmbushjen e detyrimeve të nevojshme për anëtarësim në Bashkim Evropian, por si një vend i vogël është e brengosur të mos vendosen kushte të reja shtesë të cilat nuk janë pjesë e kritereve të Kopenhagës. BE-ja duhet t’i respektojë principe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.777Z

Miloshoski Greqiate na mbeshteseper integrimin ne BE

SHKUP- Ministri i jashtem i Maqedonise Antonio Miloshoski i kerkoi homologut grek Dimitris Drucas te nderprese bllokimin e nje vendimi te Bashkimit Evropian per hapjen e bisedimeve te anetaresimit me Shkupin.Duke pare takimet e dhjetorit te Keshillit te Ministrave te BE-se dhe te Keshillit Evropian

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:37.196Z

Miloshoski: BE-ja të mbrojë gjuhën maqedonase në Greqi

Shefi i diplomacisë maqedonase, Antonio Miloshoski kërkon nga Bashkimi Evropian që të angazhohet për të drejtat gjuhësore të maqedonasve në Greqi. Miloshoski dërgoi letër deri te komisioneri evropian i shumëgjuhësis, Leonard Orban me të cilën apelon t’i mbështes kërkesat e p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:49.855Z

Miloshoski: “Kosova do ta njohë emrin Maqedoni”

me zëvendësministri i Punëve të Jashtme të Italisë Alfredo Mantika, u shpreh optimist për marrëdhëniet mes Kosovës dhe vendit të tij. “Gjatë periudhës së ardhshme sapo të vërtetojmë të gjitha punët protokollare, Maqedonia dhe Kosova do të vendosin marrëdhënie diplomatike dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.493Z

Topi pret Ministrin e Jashtëm të Maqedonisë Miloshoski

Presidenti Topi priti sot në Presidencë Ministrin e Jashtëm të Maqedonisë, Antonio Miloshoski dhe delegacionin që e shoqëron në kuadër të vizitës zyrtare në vendin tonë. Topi vlerësoi nivelin shumë të mirë të marrëdhënieve dypalëshe në të gjitha fushat si dhe vuri në dukje r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.541Z

Miloshoski: Nuk mbështesin rezolutën e Serbisë për Kosovën

Maqedonia zyrtare reagon për çështjen e projektrezolutës serbe për Kosovën. Ministri i Jashtëm i Maqedonisë, Antonio Miloshoski, ka thënë se vendi i tij nuk do ta përkrahë projekt-rezolutën e Serbisë në OKB, me të cilën Beogradi synon bisedime të reja për statusin e Kosovës.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.200Z

Miloshoski në Prishtinë, thellohen marrëdhëniet Kosovë-Maqedoni

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë, Antonio Miloshoski, do të shkojë të hënën e ardhshme për një vizitë zyrtare në Prishtinë. Ai do të takohet me zyrtarë të lartë të institucioneve të Kosovës. Vizita e tij bëhet pak ditë pasi Kosova dërgoi në Shkup të ngarkuarin me punë, Skënd

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama