Rezultate te kerkimit per termin: +Ministres

Total: 5637
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.905Z

Protesta të fuqishme në Siri kundër sulmeve izraelite

Damask Mijëra persona kanë demonstruar sot në Damask të Sirisë, kundër sulmeve izraelite në Rripin e Gazës dhe shprehën zemërimin duke djegur portrete të kryeministrit izraelit, Ehud Olmert dhe të presidentit amerikan, George W. Bush, njoftoi një gazetar i AFP-së. Manifestuesit të cil

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.439Z

Jankullovska: Situate e qete ne kufirin me Kosoven

Ministrja maqedonase e Puneve te Brendshme, Gordana Jankullovska ka deklaruar se situata ne kufirin mes Maqedonise dhe Kosoves eshte e qete dhe e qendrueshme. Deklarata e ministres erdhi pas reagimeve te banoreve te fshatit kufitar kosovar, Debellde, te cilet dolen kunder marreveshjes s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.721Z

Lohan: Duhet demokraci parlamentare funksionale

Ambasadori i KE-së në vendin tonë, Helmut Lohan ka bërë apel për një demokraci parlamentare funksionale duke theksuar se funksionimi i plotë i demokracisë është shumë i rëndësishëm. Ai ka kërkuar që politikanët të përcaktojnë prioritetet për vendin. Lohan nënvizoi se Bashkimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.869Z

Bregu:Nuk ka shtyrje të heqjes së vizave

Ministrja e Integrimit, Majlinda Bregu deklaron se qeveria shqiptare do mbajë premtimin për heqje të vizave brenda vitit të parë të mandatit dhe se nuk ka shtyrje të procesit . "Brenda këtij viti do kemi një vendim për lëvizjen e lirë të qytetarëve shqiptarë në zonën Shengen&qu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.624Z

Republika e Malavit njohu shtetin e Kosovës

Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Skënder Hyseni, është njoftuar dje, me një notë verbale, e cila është përcjellë nga misioni i përhershëm i Republikës së Malavit në OKB përmes Konsullatës së Përgjithshme të Republikës së Kosovës në Nju Jork, se Republ

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.725Z

Lohan: Duhet demokraci funksionale

Ambasadori i KE-së në vendin tonë, Helmut Lohan ka bërë apel për një demokraci parlamentare funksionale duke theksuar se funksionimi i plotë i demokracisë është shumë i rëndësishëm. Ai ka kërkuar që politikanët të përcaktojnë prioritetet për vendin. Lohan nënvizoi se Bashkimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.351Z

Krivokapiç: Serbia, atdheu i kriminalitetit

Kryetari i Kuvendit të Malit të Zi, Ranko Krivokapiç e ka cilësuar Serbinë si atdherun e kriminalitetit dhe krahun e oktapodit, i cili është shtrirë deri në Malin e Zi. Krivokapiç gjithashtu ka akuzuar Beogradin zyrtar se po përpiqet që problemin e karteleve të drogës ta mbartë në

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama