Rezultate te kerkimit per termin: +Ministri

Meta: total 1000 / total_found 135717 / time 0.051 / keyword[0] ministri / docs[0] 135717 / hits[0] 258693 /
Russiagate, bien akuzat ndaj Trumpit për lidhje me Rusinë
  • 2019-03-24

Russiagate, bien akuzat ndaj Trumpit për lidhje me Rusinë

Prokurori i posaçëm për çështjen Russiagate, Robert Mueller, nuk gjeti asnjë lloj marrëveshjeje midis fushatës presidenciale të Donald Trump dhe Rusisë. Megjithatë, “edhe nëse raporti nuk arrin në përfundimin se presidenti amerikan ka kryer një krim, në të njëjtën kohë ai n

A e sfidoi Rama sot opozitën? Ish-ministri: Bëri punën e tij
  • 2019-03-23

A e sfidoi Rama sot opozitën? Ish-ministri: Bëri punën e tij

Ish-ministri i Financave, Arben Ahmetaj tha nga studioja e emisionit Kjo Javë në News 24 se Kongresi i PS-së hapi rrugën për përgatitjen e zgjedhjeve lokale si dhe për vijimin e reformave të rëndësishme të vendit. Ai hodhi akuza të forta ndaj opozitës, ndërsa tha se sa herë Shqipëri

Protestuesi  Gjiknurit: O legen, hajde në Unazë të Re të të veshim si nuse! (Video)
  • 2019-03-22

Protestuesi Gjiknurit: O legen, hajde në Unazë të Re të të veshim si nuse! (Video)

Ditën e sotme, protestuesit e opozitës morën pjesë në një tubim para Parlamentit, teksa brenda zhvillohej seanca plenare ku u betuan 3 deputetë të rinj. Ndër të parët që mbërritën në Parlament ishin deputetët Bashkim Fino, Bledi Çuçi, Ditmir Bushati dhe Damian Gjiknuri. Pikërisht,

Ku u zhduk Bledi Çuçi, pak minuta pasi nisi emisioni Open?!
  • 2019-03-22

Ku u zhduk Bledi Çuçi, pak minuta pasi nisi emisioni Open?!

Ministri i Bujqësisë, Bledi Çuçi ka qenë protagonist i një incidenti gjatë emisionit të mbrëmshëm Open në Top Channel. Mes të ftuarve të tjerë, drejtuesja e emisionit kishte parashikuar të kishte në lidhje në një studio të veçantë edhe me Çuçin, por pas prezantimit, brenda pak

Fyejnë Dashin se pi raki Pse jo ministrin me 3 HEC-e dhe miliona si pare xhepi?
  • 2019-03-22

Fyejnë Dashin se pi raki Pse jo ministrin me 3 HEC-e dhe miliona si pare xhepi?

Mbrëmjen e djeshme në studion e emisionit Opinion, analisti Mustafa Nano e ktheu në përplasje personale debatin me kreun e LZHK-së, Dashamir Shehi duke e ofenduar atë. Duke mos u pajtuar me komentet politike të ish-deputetit, Nano e pyeti Shehin me ironi: Ke pi ndonjë gotë?, ndërsa ai ju p

PERVERSITET PUBLIK!
  • 2019-03-22

PERVERSITET PUBLIK!

Nga: Mentor KIKIA Gjëja më pa vlerë që kam vënë re këto ditët e fundit është sarkazma e madhe, në rrjet, por jo vetëm, me Bashën dhe Ramën që ishin fotografuar nga pasagjeri dixhital duke fjetur në avion. Bashën e akuzuan se ia fut gjumit në qiell, ndërsa në tokë opozita protest

Djegia e mandateve/ Zv.ministri i Ramës: Shumica sishin dakord, urdhrin e dha
  • 2019-03-21

Djegia e mandateve/ Zv.ministri i Ramës: Shumica sishin dakord, urdhrin e dha

Zv/ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi i ftuar në emisionin “Arena” tha se shumica e deputetëve të opozitës, ashtu si kreu i PAA-së Agron Duka ishin kundër djegies së mandateve, por ata zbatuan urdhrin e ish-kryeministri Berisha. Shumica e deputetëve kanë qenë si puna jote, nuk k