Rezultate te kerkimit per termin: +Ministri

Meta: total 1000 / total_found 135717 / time 0.051 / keyword[0] ministri / docs[0] 135717 / hits[0] 258693 /
Opozita tek Policia Tiranë, Kryemadhi: Ultimatum të lirojnë djemtë
  • 2019-03-21

Opozita tek Policia Tiranë, Kryemadhi: Ultimatum të lirojnë djemtë

Kanë lënë ambientet para Parlamentit për tiu drejtuar Drejtorisë së Policisë Tiranë. Ish-deputetë të opozitës dhe mbështetës të tyre pas afro tre orë e gjysmë protestë, kanë vendosur që të marshojnë drejt policisë së kryeqytetit. Gjithçka pas thirrjes së ish-deputetit demokr

Lleshaj: Protestat e verbra na pengojnë punën
  • 2019-03-21

Lleshaj: Protestat e verbra na pengojnë punën

Në lidhje me protestën e Partisë Demokratike ka reaguar Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj nëpërmjet një postimit në Twitter. Ai shkruan se protestat e verbra pengojnë policinë që te merret me detyrën e saj, luftën kundër krimit. Postimi ne twitter Protestat e verbra që godasin depu

Kufiri Kosovë-Serbi, Bushati kundër: Korigjimi sekziston në të drejtën ndërkombëtare!
  • 2019-03-20

Kufiri Kosovë-Serbi, Bushati kundër: Korigjimi sekziston në të drejtën ndërkombëtare!

Ditmir Bushati në studion e Tempora nuk e ka pranuar se është shkarkuar nga kryeministri Edi Rama nga posti i ministrit të Jashtëm , por është liruar nga detyra pasi ka zgjedhur të bëjë sipas tij, politikanin e thjeshtë. Çdo Kryeministër ka në të drejtën e tij për të bërë rifresk

No Pic available
  • 2019-03-20

Lokalet 2019/ Bushati ka shpresë: Shkodra e vështirë për PS, por jo e pamundur!

Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati ka komentuar situatën politike në Shqipëri në studion e Tempora, ku ndër të tjera ka folur edhe për zgjedhjet lokale të 30 qershorit, duket mbajtur ende me shpresa kryeministrin Rama për një triumf në bastionin e djathtë. Si drejtues politik i qark

Ish-ministri i PS: Edi Rama meriton NOBEL-in në politikë, nëse ndodh
  • 2019-03-20

Ish-ministri i PS: Edi Rama meriton NOBEL-in në politikë, nëse ndodh

Kriza politike në Shqipëri sa vjen e thellohet, me opozitën që zyrtarisht nuk ka pranuar të hyjë në zgjedhjet lokale të 30 qershorit, duke mos dorëzuar emra për komisionerë në KQZ, ndërsa kërkon zgjedhje të parakohshme duke shfrytëzuar protestat popullore. Ndërkohë në Kuvend, ësh

Na helmove me gaz, Lleshaj u përgjigjet akuzave: 3 fatkeqë, jo studentë
  • 2019-03-20

Na helmove me gaz, Lleshaj u përgjigjet akuzave: 3 fatkeqë, jo studentë

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka reaguar sot në lidhje me incidentin e djeshëm në Universitetin Aleksandër Mosiu, Durrës, ku disa studentë e akuzuan atë se i ka helmuar me gaz dhe nuk ka të drejtë të shkoje gjëkundi, pasi përfaqëson një qeveri ilegjitime. Nëpërmjet një posti

Ekzekutimi i Jurgen Kurtit, gazetarja përplaset me zv/ministrin: Pse svëzhgohej?
  • 2019-03-20

Ekzekutimi i Jurgen Kurtit, gazetarja përplaset me zv/ministrin: Pse svëzhgohej?

Pas vrasjes mafioze të 26-vjeçarit, Jurgen Kurti në zonën e Tiranës së Re, zv.ministri i Brendshëm Besford Llamallari është detyruar ti përgjigjet pyetjes së gazetares së kronikës, Klodiana Lala, se pse i riu nuk ishte mbajtur në vëzhgim si kontingjent kriminal pas vrasjes së babait