Rezultate te kerkimit per termin: +Ministri

Meta: total 1000 / total_found 135717 / time 0.067 / keyword[0] ministri / docs[0] 135717 / hits[0] 258693 /
A ka kapacitet Cakaj për Ministër të Jashtëm? Bushati jep përgjigjen
  • 2019-03-20

A ka kapacitet Cakaj për Ministër të Jashtëm? Bushati jep përgjigjen

Me apo pa Ditmir Bushatin Ministër, politika e jashtme është nga ato fusha konservatore nuk ka peshë të madhe individi. Kështu deklaron ish-Ministri i Jashtëm Bushati, ku pyetet mbi pasardhësin e tij Gent Cakaj. Çdo person që ushtron një përgjegjësi publike duhet të japë diçka nga ve

Lleshaj takim në Krujë, në fokus: Lufta ndaj kanabisit
  • 2019-03-20

Lleshaj takim në Krujë, në fokus: Lufta ndaj kanabisit

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj zhvilloi një takim me përfaqësues të pushtetit vendor të Krujës, drejtues të strukturave të Policisë, autoritete të mjedisit dhe Inspektorate të tjera në Qark. Në fokus të takimit ishin çështje të sigurisë, mbrojtja mjedisore dhe lufta kundër

Lleshaj: Nevoja për përmirësim në Portin e Durrësit është e jashtëzakonshme
  • 2019-03-19

Lleshaj: Nevoja për përmirësim në Portin e Durrësit është e jashtëzakonshme

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, zhvilloi një analizë pune mëngjesin e sotëm me autoritetet kryesore që operojnë në Portin e Durrësit, më i madhi në vend, me gati 40% të të ardhurave doganore. Në nisje të takimit, ministri Lleshaj u shpreh: Prej shekujsh, ky vend, ndërlidhet me

Vizita në Durrës/ Lleshaj mesazh të fortë punonjësve të portit: Të maten mirë
  • 2019-03-19

Vizita në Durrës/ Lleshaj mesazh të fortë punonjësve të portit: Të maten mirë

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj qëndroi sot për disa orë në Durrës ku pati një bashkëbisedim më studentët, por një vëmendje të veçantë ia kushtoi edhe ndalesës në portin e Durrësit. Teksa vizita ka përfunduar, Lleshaj nëpërmjet rrjeteve sociale ka komentuar orët e kaluara

Studenti acaron Lleshjan: Pse erdhët këtu? Ministri: Ju e caktoni se ku shkoj!
  • 2019-03-19

Studenti acaron Lleshjan: Pse erdhët këtu? Ministri: Ju e caktoni se ku shkoj!

Studentët e Universitet të Durrësit kanë debatuar ashpër me ministrin e Brendshëm, Sandër Lleshaj. Një prej tyre e pyet se përse ka shkuar në Durrës dhe Lleshaj i thotë: Ju e caktoni se ku vij unë? Incidenti i zbardhur nga gazeta Shqip mes Lleshajt dhe studentit Studenti: Për çfarë k

Kanadaja pritet të çojë forca ushtarake shtesë në Ukrainë
  • 2019-03-18

Kanadaja pritet të çojë forca ushtarake shtesë në Ukrainë

Kanadaja ka njoftuar se të hënën do të çojë një mision trajnimi prej 200 personash në Ukrainë. Ata do të trajnojnë  ushtarët ukrainas. Ministri i Jashtëm Chrystia Freeland dhe Ministri i Mbrojtjes Harjit Sajjan pritet që të dalin sot në një konference shtypi në 13:00 të orës lok

No Pic available
  • 2019-03-18

Hapen zyrat e reja për aplikimet për ID në Njësitë 5, trefishohen kapacitetet

Qytetarët e Njësisë 5 në kryeqytet nuk do të duhet të presin në radhë për tu pajisur me letërnjoftimet e reja. Bashkia e Tiranës, në bashkëpunim me Ministrinë e Brendshme dhe kompaninë ALEAT, hapën zyrat e reja për aplikimin për mjetet biometrike të identifikimit edhe në këtë n