Rezultate te kerkimit per termin: +Ministri

Meta: total 1000 / total_found 135717 / time 0.051 / keyword[0] ministri / docs[0] 135717 / hits[0] 258693 /
Protesta e biznesmenit që turpëroi qeverinë
  • 2019-03-17

Protesta e biznesmenit që turpëroi qeverinë

Rumunët kanë kohë që ankohen për infrastrukturën e rrugore, e cila është shumë e dobët.  Dhe sipas Forumit Ekonomik Botëror, Rumania ende ka infrastrukturën më të keqe të çdo shteti të Bashkimit Europian, 12 vjet pas hyrjes në bllok. Në një shkallë vlerësimi nga një deri në

Macron do ta shpëtojë Europën
  • 2019-03-17

Macron do ta shpëtojë Europën

Në një fushatë elektorale të zbehtë për Parlamentin Europian presidenti i Francës ndërmerr iniciativën dhe kërkon reforma. Përpjekjet dinamike për ringjalljen e Europës, janë të mirëseardhura, mendon Bernd Riegert. Presidenti francez Emmanuel Macron ndjek një strategji të rafinuar

MACRON DO TA SHPËTOJË EUROPËN
  • 2019-03-17

MACRON DO TA SHPËTOJË EUROPËN

Në një fushatë elektorale të zbehtë për Parlamentin Europian presidenti i Francës ndërmerr iniciativën dhe kërkon reforma. Përpjekjet dinamike për ringjalljen e Europës, janë të mirëseardhura, mendon Bernd Riegert. Presidenti francez Emmanuel Macron ndjek një strategji të rafinuar

Rama në Poliçan: Qyteti do ketë ujë të pijshëm 24 orë (Video)
  • 2019-03-17

Rama në Poliçan: Qyteti do ketë ujë të pijshëm 24 orë (Video)

Kryeministri Edi Rama gjendej në kantierin e hapur për ndërtimin e ujësjellësit në Poliçan, i cili do të furnizojë më ujë jo vetëm qytetin por edhe fshatrat përreth. I shoqëruar nga kryetari i Bashkisë Adriatik Zotkaj dhe zëvendës ministri i Energjisë dhe Infrastrukturës Hantin Bo

Protesta, Lleshaj: Policia u vu në shënjestër të dhunës së verbër
  • 2019-03-16

Protesta, Lleshaj: Policia u vu në shënjestër të dhunës së verbër

Referuar  akteve të dhunës që militantë të opozitës bënë gjatë protestës së sotme, reagoi ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, i cili tha se sot policia u vu në shënjestër të dhunës. Edhe sot Policia e Shtetit u vu në shënjestër të dhunës së verbër që mësynte ndaj Kuvendi

Protesta të dhunshme në Paris, plaçkiten dyqanet në Champs-Elysees (Foto)
  • 2019-03-16

Protesta të dhunshme në Paris, plaçkiten dyqanet në Champs-Elysees (Foto)

Dhjetëra protestues të ashtuquajtur tashmë jelekverdhë, ku kanë dalë sërish sot në rrugët e Parisit për fundjavën e 18-të të protestës, plaçkitën disa dyqane në Champs-Elysees. Këto përfshijnë restorantin luksoz të famshëm të Fouquet, i shkatërruar nga brenda. Policia francez

Kriza politike/ Njeriu i Merkel i përvishet Ramës: Edhe qeveria ka përgjegjësi!
  • 2019-03-15

Kriza politike/ Njeriu i Merkel i përvishet Ramës: Edhe qeveria ka përgjegjësi!

Ndërsa qeveria gjermane kritikon qartë opozitën e Shqipërisë për bojkotin e parlamentit, raportuesi për Shqipërinë në Komisionin e Jashtëm, Christian Schmidt mendon se edhe qeveria ka përgjegjësi për krizën. Ndërsa qeveria gjermane kritikon qartë opozitën e Shqipërisë për bojkot