Rezultate te kerkimit per termin: +Ministri

Meta: total 1000 / total_found 135717 / time 0.051 / keyword[0] ministri / docs[0] 135717 / hits[0] 258693 /
KOHA E KORRUPSIONIT NË SHQIPËRI PO RËNKON
  • 2018-07-05

KOHA E KORRUPSIONIT NË SHQIPËRI PO RËNKON

Spartak Ngjela Koha korrupsion në Shqipëri po rënkon dhe nuk do që të dorëzohet. Por do të dorëzohet se nuk ka nga t’ia mbajë. Procesi ndërkombëtar do të vijojë dhe po pritet ardhja e ekspertëve të huaj në Tiranë. Këta do të jenë amerikanë dhe gjermanë. Korrupsioni kryem

Helmimi i çiftit britanik, Anglia dhe Rusia akuzojnë njëra-tjetrën
  • 2018-07-05

Helmimi i çiftit britanik, Anglia dhe Rusia akuzojnë njëra-tjetrën

Ministri i Brendshëm britanik, Sajid Javid, i ka kërkuar Rusisë të japë shpjegime mbi agjentin kimik nervin, pasi dy një çift britanik (45 dhe 44 vjeç) janë kontaminuar në Amesbyru, pranë Salisbyry-t. Javid ka theksuar se helmi është i të njëjtit tip me atë të përdorur kundër ish-

Azilkërkuesit, ministri gjerman: Të kthehen në Greqi e Itali
  • 2018-07-05

Azilkërkuesit, ministri gjerman: Të kthehen në Greqi e Itali

Qeveria gjermane do të bisedojë me Greqinë dhe Italinë, çfarë duhet të bëjë për lëvizjet transit të emigrantëve. Lajmin e ka dhënë ministri i Brendshëm gjerman, Horst Seehofer, i cili shton: Këto negociata bëjnë pjesë në marrëveshjen e koalicionit. Refugjatët e regjistruar në

Rumani, Parlamenti fal dënimet për abuzimin me detyrën
  • 2018-07-05

Rumani, Parlamenti fal dënimet për abuzimin me detyrën

Dhoma e ulët e Parlamentit të Rumanisë ka votuar për të dekriminalizuar pjesërisht veprën penale të abuzimit të detyrës, një ndryshim që mund të hedhë poshtë dënimet me burg për politikanët më të lartë të vendit dhe të mbrojë shumë të tjerë nga procedimi. Masa ka kaluar me

Infermier në Gjermani, ministri i Shëndetësisë: Do rekrutojmë staf shqiptar
  • 2018-07-04

Infermier në Gjermani, ministri i Shëndetësisë: Do rekrutojmë staf shqiptar

Gjermania do të marrë personel mjekësor nga Shqipëria dhe Kosova, por do të kujdeset që këto vende të mos kenë vetë mungesa të stafit mjekësor. Me një program prej disa miliarda eurosh qeveria gjermane synon të kapërcejë mungesat në stafin e kujdesit për të moshuarit dhe në infer

Miratohen rregullat, shqiptarët jashtë vendit duhet të vetëdeklarojnë adresën
  • 2018-07-04

Miratohen rregullat, shqiptarët jashtë vendit duhet të vetëdeklarojnë adresën

Qeveria ka miratuar rregullat mbi detyrimin dhe vetëdeklarimin e adresës nga shtetasit shqiptarë që jetojnë jashtë vendit dhe procedurat e plotësimit e të dorëzimit të formularit të vetëdeklarimit si dhe të dokumenteve shoqëruese të tij. Njoftimi i vetëdeklarimit bëhet sipas këtyr