Rezultate te kerkimit per termin: +Ministri

Meta: total 1000 / total_found 135717 / time 0.113 / keyword[0] ministri / docs[0] 135717 / hits[0] 258693 /
Rama në fabrikën e hudhrave, pronari i jep një pako: Stë merr më njeri mësysh!
  • 2019-03-31

Rama në fabrikën e hudhrave, pronari i jep një pako: Stë merr më njeri mësysh!

Kavaja ishte qyteti ku kryeministri Edi Rama u ndal këtë të dielë, me ERTV që transmetoi disa aktivitete nga vizita e tij. Shefi i qeverisë, ndër të tjera inspektoi punën e një fabrike që kryen përpunimin e hudhrave, e cila sipas informacioneve nga ERTV është ndërtuar nga katër vëll

Raporti i DASH/ Salianji: Shqipëria, vend i krimit dhe drogës
  • 2019-03-30

Raporti i DASH/ Salianji: Shqipëria, vend i krimit dhe drogës

Ish-deputeti i PD-së Ervin Salianji hodhi poshtë leximin që ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj i bëri sot raportit të DASH. Sipas Salianjit, propaganda e Edi Ramës nëpërmjet relativizimit të së keqes nuk mund të fshehë dot të vërtetën e thënë për herë të parë në rapor

Raporti i DASH/ Cakaj e pranon: Vendburim kanabisi, por rajoni më keq se ne!
  • 2019-03-30

Raporti i DASH/ Cakaj e pranon: Vendburim kanabisi, por rajoni më keq se ne!

Raporti i DASH që e nxjerr zbuluar Shqipërinë si një vend transit për drogën që hyn në Europë, ishte motivi pse ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj doli sot në një konferencë live në ERTV. Cakaj zbërtheu sipas mënyrës së tij raportin e Departamentit Amerikan të Shtetit, duk

Raporti i DASH/ Rama: Rrugëhumburit e keqpërdorën, nxjerrin llum nga goja!
  • 2019-03-30

Raporti i DASH/ Rama: Rrugëhumburit e keqpërdorën, nxjerrin llum nga goja!

Raporti i DASH për strategjinë e luftës ndërkombëtare kundër narkotikëve duket se ka krijuar terren për përplasje të re në politikën shqiptare. Pas reagimeve të opozitës, atyre u është përgjigjur kryeministri Edi Rama me një postim, ndërsa transmetonte LIVE në ERTV, konferencën

Lleshaj: Ja pse ndodhi vrasja në Shkodër, qytetarët të mos tremben
  • 2019-03-30

Lleshaj: Ja pse ndodhi vrasja në Shkodër, qytetarët të mos tremben

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj deklaroi se nga Shkodra se qytetarët nuk duhet të kenë frikë, pasi policia po bën të pamundurën për identifikimin dhe kapjen e autorëve të vrasjes. Për ti dhënë një impuls te ri kemi vënë në policinë e Shkodrës Niko Brahimaj në vend të Veh

Vrasja e dyfishtë/ Shkarkohet drejtori i Policisë së Shkodrës
  • 2019-03-30

Vrasja e dyfishtë/ Shkarkohet drejtori i Policisë së Shkodrës

Pas vrasjes së dyfishtë të ndodhur sot, është shkarkuar nga detyra Drejtori i Policisë së Shkodrës, Vehbi Bushati. Mësohet se në vend të tij është emëruar Niko Brahimiaj. Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka njoftuar nga qyteti verior edhe shkarkimin e drejtorit të policisë në

Vrasja e vëllezërve/ Lleshaj-Veliu zbarkojnë në Shkodër, RENEA kreh fisin Liçi
  • 2019-03-30

Vrasja e vëllezërve/ Lleshaj-Veliu zbarkojnë në Shkodër, RENEA kreh fisin Liçi

Krimi goditi sërish sot në Shkodër, pasi dy vëllezërit Astrit dhe Brahim Bilali u ekzekutuan me armë në prag të banesës së tyre në Palermon e vogël shqiptare. Me dy vrasjet e sotme, numri i viktimave ka shkuar në 11 brenda 8 muajve të fundit në kryeqendrën e veriut dhe duket se konfl