Rezultate te kerkimit per termin: +Ministri

Meta: total 1000 / total_found 135717 / time 0.051 / keyword[0] ministri / docs[0] 135717 / hits[0] 258693 /
Gjykata vendos nisjen e çështjes Tahiri: Tani do flas edhe unë!
  • 2019-03-26

Gjykata vendos nisjen e çështjes Tahiri: Tani do flas edhe unë!

Pas shtatë orë e gjysmë seancë, Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur nisjen e gjykimit të çështjes Tahiri, i cili akuzohet për trafikimin e narkotikëve të kryer në bashkëpunim, në formë të posaçme të grupit të strukturuar kriminal, si dhe korrupsionin pasiv të funksionarëve t

PD e ka çuar vendin buzë greminës, opozita ka hyë në rrugë pa kthim
  • 2019-03-26

PD e ka çuar vendin buzë greminës, opozita ka hyë në rrugë pa kthim

Ministri i Shtetit për Mbrojtjen e Sipërmarrjes, Eduard Shalsi tha se opozita shqiptare ka hyrë në një rrugë qorre me djegien e mandateve, ndërsa pohoi se Partia Socialiste do të vijojë të përfaqësojë edhe popullin opozitar. Ministri shtoi në rubrikën Opinion në Neës 24 se vendit i

Mehmet Shehu/ Der Standard: Agjent britanik me kodin BAB-008, ja plani për vrasjen e Enverit
  • 2019-03-26

Mehmet Shehu/ Der Standard: Agjent britanik me kodin BAB-008, ja plani për vrasjen e Enverit

Gazeta prestigjioze gjermane Der Standard ka publikuar së fundmi një artikull ku trajton të shkuarën komuniste të Shqipërisë, me protagonist të shkrimit ish-kryeministrin Mehmet Shehu dhe raportin e tij me diktatorin Enver Hoxha. Ne shqiptarët i duam miqtë tanë me gjithë zemrën tonë dh

Babalja, ish-ministri: Policia në shërbim të një pijaneci!
  • 2019-03-25

Babalja, ish-ministri: Policia në shërbim të një pijaneci!

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani pyet se si është e mundur që policia i vihet në shërbim një pijaneci si Fredi Alizoti, ndërsa prokuroria nuk bën asnjë hetim. Ndërkohë shumë interesante këto bisedat telefonike, që i ka përgjuar Prokuroria, ndërmjet Alizotit dhe Drejtorit të

Pas 3 ministrive edhe SHISH ngec në skandalin e dy mashtruesve indianë
  • 2019-03-25

Pas 3 ministrive edhe SHISH ngec në skandalin e dy mashtruesve indianë

Skandali i dhënies së shtetësisë shqiptare dy vëllezërve indianë, që janë shpallur në kërkim ndërkombëtar për mashtrim, thellohet më tej. Bëhet fjalë për procedurën e ndjekur nga autoritetet shtetërore shqiptare për dhënien e pëlqimit që njëri nga dy vëllezërit, Nitin Jay

No Pic available
  • 2019-03-25

Shkarkimi i shefit të policisë në Tiranë, Lleshaj emëron zëvendësuesin (EMRI)

Dy javë pas shkarkimit nga detyra të drejtorit të Policisë së Tiranës, Kastriot Skënderaj, nga ministri i Brendshëm është gjetur zëvendësuesi i tij. Mësohet se këtë detyrë do ta marrë zv/drejtori i Policisë së Shtetit, Rebani Jaupi. Kujtojmë se shkarkimi i Kastriot Skënderaj si

A është i përfshirë Arben Ahmetaj në skemën e mashtrimit të indianëve?!
  • 2019-03-24

A është i përfshirë Arben Ahmetaj në skemën e mashtrimit të indianëve?!

Në javën që lamë pas Shqipëria u përfshi në një skandal të rëndë diplomatik, ku janë të përfshirë ish-ministra dhe një anëtar aktual i kabinetit të qeverisë Rama. Bëhet fjalë për strehimin në Shqipëri të dy vëllezërve indianë, Nitin dhe Chetan Sandesara, të akuzuar nga