Rezultate te kerkimit per termin: +Ministria

Meta: total 1000 / total_found 80147 / time 0.032 / keyword[0] ministria / docs[0] 80147 / hits[0] 134199 /
Britania e kërkon për vrasje, arrestohet në Durrës 23-vjeçari
  • 2019-03-01

Britania e kërkon për vrasje, arrestohet në Durrës 23-vjeçari

Një person i shpallur në kërkim ndërkombëtar për llogari të autoriteteve britanike, është vënë në prangat e policisë. Drejtoria e Policisë Durrës në bashkëpunim me Interpol Tirana kanë arrestuar pasditen e kësaj të enjte, një person i cili kërkohej nga autoritetet britanike që

A përdoret e njëjta facoletë? Të vërtetat dhe mitet e rreme mbi gripin
  • 2019-03-01

A përdoret e njëjta facoletë? Të vërtetat dhe mitet e rreme mbi gripin

Gripi ka arritur kulmin e tij në të gjithë Italinë, por ende ka lajme të pasakta që qarkullojnë në internet rreth sëmundjes dhe vaksinës. Ja disa prej tyre. Nëse e përdor të njëjtën facoletë për gripin, shërohem më ngadalë – FALSE – Infeksioni vazhdon pas ekspozimit

No Pic available
  • 2019-03-01

Zjarr në bodrumin e Ministrisë së Brendshme

Një zjarr është raportuar mbrëmjen e sotme në bodrumin e Ministrisë së Brendshme. Mësohet se zjarri ka rënë afër dhomës së serverit TIMS, ndërsa nuk bëhet ende e ditur nëse është dëmtuar serveri. Zjarrfikëset kanë shkuar menjëherë në vend duke bërë të mundur edhe shuarje

No Pic available
  • 2019-02-27

Gati ligji i ri, do zbulohen emrat e pronarëve të kompanive offshore në Shqipëri

Ministria e Financave po punon për hartimin e një ligji të ri, që synon të krijojë një regjistër  i cili do të zbardhë emrat e pronarëve përfitues të kompanive të regjistruara në parajsat fiskale (offshore) me aktivitet në Shqipëri, në linjë dhe me rekomandimet e raportit të fu

Top Story/ Ekspertët: Farmaceutika është mafie, korrupton edhe politikanë të lartë
  • 2019-02-27

Top Story/ Ekspertët: Farmaceutika është mafie, korrupton edhe politikanë të lartë

Ashtu si prodhuesit vendas dhe grosistët që importojnë barna nga vende të ndryshme, luftojnë me të gjitha mënyrat që të jenë pjesë e skemës së rimbursimit. Lista e barnave të rimbursueshme madje i gjithë tregu farmaceotik është një mafie e vërtetë. Sepse aty ka lobingje partiak

Shtyhet me 10 muaj afati për importin e makinave të përdoruara
  • 2019-02-27

Shtyhet me 10 muaj afati për importin e makinave të përdoruara

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, në një deklaratë për mediat bëri me dije se do shtyhet me 10 muaj afati për ndalimin e importit të makinave të përdoruara Vetëm dy muaj pas hyrjes në fuqi, vendimi i cili ndalonte importin e makinave të vjetra është shfuqiz

Kim Jong Un, me tren të blinduar për të takuar Trumpin
  • 2019-02-25

Kim Jong Un, me tren të blinduar për të takuar Trumpin

Pushtetmbajtësi koreanoverior, Kim Jong Un kryen 4.500 kilometra rrugë me tren të blinduar për tu takuar me presidentin amerikan, Donald Trump këtë javë në Vietnam. Me avion udhëtimi do të zgjaste 5 orë. Një fluturim nga Koreja e Veriut në Vietnam zgjat pesë orë, por kreu i shtetit ko