Rezultate te kerkimit per termin: +Ministris

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.998Z

Memorandum bashkëpunimi mes Ministrisë së Arsimit dhe asaj të Mjedisit

TIRANE- Është nënshkruar sot një memorandum bashkëpunimi mes Ministrisë së Arsimit dhe Ministrisë së Mjedisit. Sipas ministrit të Mjedisit, Lefter Koka do të shtohen shumë hapësira të gjelbra nëpër shkolla. “Jan&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:20.434Z

Zjarr në oborrin e Ministrisë së Brendshme të Shqipërisë

Një zjarr ka rënë pasditen e së enjtes në parkun e Ministrisë së Brendshme, në Tiranë. Sipas informacioneve të fundit, dyshohet që zjarri të ketë rënë nga një shkëndijë elektrike. Ndërhyrja e agjentëv

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:00.944Z

Qeveria miraton themelimin e Ministrisë së Diasporës

PRISHTINË- Qeveria e Republikës së Kosovës ka marrë vendim për themelimin e Ministrisë së Diasporës.Kryeministri Hashim Thaçi tha se ky institucion do të jetë. "adresë e vërtetë për të gjitha nevojat dhe shqet&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:59.967Z

Rrahet Inspektori i Ministrisë së Infrastrukturës në vendin e punës (Video)

Një inspektorit të Ministrisë së Infrastrukturës i është thyer hunda si pasojë e sulmit fizik të pronarit të kompanisë "Balaj Reisen". Ky i fundit po mbahet në arrest nga policia. Në zyrën e shefit të stacionit t&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:00.899Z

Zbulohet dëshmitarja që "fundosi" zyrtarët e Ministrisë së Punës

TIRANE - Zbulohet dëshmitarja kryesore e Prokurorisë për akuzat e ngritura ndaj tetë ish-zyrtarëve të Ministrisë së Punës për shpërdorim detyre, falsifikim dokumentesh dhe shkelje të barazisë së pjesëmarrësve në ten

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:22.863Z

Ish- zyrtari i Ministrisë së Arsimit paditë MASHT-in

Ish- zyrtari i Ministrisë së Arsimit, Abdyl Gashi vendosi ta padisë MASHT’in, pasi doli në pension. Me këtë veprim ai kërkoi dy rroga të plota nga ministria që udhëhiqet nga Ramë Buja. Tash pasi Gjykata Themelore vendosi në favor t&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:49.564Z

Sporti do t’i bashkohet Ministrisë së Arsimit

Ministria e Turizmit, Kulturës, Rinisë dhe Sporteve do të pësojë ndryshime. Të paktën sporti do ndahet nga kjo ministri. Duke filluar nga muaji shtator, sporti do të shkëputet nga kultura dhe do t’i bashkohet Ministrisë së Arsimit. Kë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama