Rezultate te kerkimit per termin: +Ministrise

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:56.295Z

Studentet proteste kunder nismave te Ministrise

Dhjetra studentë të Universitetit publik ne Tirane, me pankarta ne duar kanë protestuar para Ministrisë së Arsimit për të kundërshtuar tre nisma ligjore te Ministrise. Studentet jane shprehur kunder stazhit ne profesionet e rregulluara, reformes fi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.343Z

Studentet shperthejne ne protesta kunder Ministrise se Arsimit

Luljeta Ndoka Duket se pakenaqesite ndaj Ministrise se Arsimit jane shtuar dje, teksa dy grupe te ndryshme protestuesish jane bashkuar para godines se Ministrise se Arsimit, ne pritje per zgjidhjen e kerkesave te tyre. Grupi i pare ka qene nga Fakulteti i Historise dhe Filologjise, dega Gazetari. At

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.565Z

Shqiperi perplasje mes ministrise se Drejtesise dhe Prokurorise

Ne Shqiperi ministria e Drejtesise dhe Prokuroria jane perplasur lidhur me denimin me dy vjet burg te djalit te deputetes socialiste Luiza Xhuvani i akuzuar per vrasje. Ministria e Drejtesise nisi nje inspektim lidhur me kete ceshtje dhe i ka kerkuar presidentit Bamir Topi dhe kryeprokurores Ina Ram

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:39.235Z

Hetim nga FBI keshilltarit te ministrise se Financave

Knidi Kssidi Bashari keshilltari i Ministrise se Financave eshte vene nen lupen e Byrose Federale te Hetimit ne SHBA pasi rezulton i implikuar ne nje megamashtrim kompjuterik dhe mashtrime me transferta elektronikebr br 41-vjecari Bashari eshte gjurmuar prej janarit 2015 nga FBI dhe Seksioni i Kri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.762Z

Qeveria dhe SHISH 9.6 milione euro borxh Ministrise se Jashtme

Zbardhet procesverbali. Dikasteret nuk kane paguar diplomatet nen varesi Ministria e Puneve te Jashtme ankohet per shpenzimet e administrates se ministrive te tjera te kabinetit Berisha ne kurriz te diplomateve shqiptare. Sekretari i pergjithshem i Ministrise se Jashtme Gazmend Turdiu ne Komisionin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.957Z

Studentet e Infermierise, proteste para Ministrise

Dhjetera studente te Fakultetit te Infermierise kane protestuar per disa ore para Ministrise se Arsimit, ku kane kerkuar qe te pajisen me diploma, ku te percaktohet titulli, por te jene edhe te besueshme. Studentet kane bojkotuar mesimin dhe i jane bashkuar protestes se studenteve te Hist

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.819Z

Per rigjykim korrupsioni i ish-sekretarit te ministrise

12/10/2010Vendim i befte per dosjen e Spartak Gjinit do te rigjykohet ne Gjykaten e Tiranes TIRANE- Ish-sekretarit te Ministrise se Punes arrestuar per korrupsion duket se i eshte ndezur drita jeshile per ndonje shprese lirie. Burime te mirinformuara prane Prokurorise se Pergjithshme thane per gazet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama