Rezultate te kerkimit per termin: +Ministrise

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:39.086Z

Afganistan, 20 rebele te vrare ne Helmand

Rreth 20 rebele afgane kane mbetur te vrare ne luftimet e dhunshme me forcat e sigurise ne provincen problematike te Helmandit. Lajmin e bejne te ditur burime prane kontigjentit te NATO-s, ndersa burime prane Ministrise afgane te Mbrojtjes kane deklaruar se eshte arrestuar nje nder lidere

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.545Z

MJ riorganizon veprimet konsullore

Nga data 26 janar e ketij viti, emigrantet shqiptare do te marrin sherbimet konsullore dhe do te paguajne per to vetem nepermjet sherbimit postar. Ministria e Jashtme ka urdheruar te gjitha ambasadat dhe perfaqesite tona ne bote te nisin zbatimin e ketij urdhri. Kjo mase thuhet ne njoftimin e minist

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:58.372Z

Maqedoni, policia arreston brutalisht nje shqiptar

Nje incident i rende ka ndodhur ne Shkup pak perpara fillimit te koncertit “Jemi Nje”. Pas nje tentative te ekstremisteve sllave qe tentuan te prishin koncertin ne Shkup dhe Shtine me arme, policia maqedonase ka arrestuar brutalisht nje shqiptar. Nje zedhenes i Ministrise se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:25.625Z

Indonezi, viktimat e termetit mund te jene 5 mije

Numri i viktimave te termetit ne Indonezi rritet ore pas ore. Bilanci i fundit flet per mbi 400 kufoma te rekuperuara nen germadha. Por numerimi i te vdekurve eshte ende larg percaktimit perfundimtar. Zedhenesja e Ministrise se Ceshtjeve Sociale, Tugio Bisri, e cituar nga CNN, thote se n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.183Z

PS proteston per cmimin e dritave

Deputetja e Partise Socialiste, Olta Xhacka, se bashku me nje grup grash kane protestuar perpara Ministrise se Energjitikes per rritjen e paralajmeruar te cmimit te energjise. Deputetja Xhacka akuzoi ministrin e Energjitikes, Dritan Prifti, se ai dhe qeveria jane shkaktaret kryesore te rr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.253Z

Iran, arrestohen 5 shtetas britanike

Marina iraniane ka arrestuar pese britanike qe ndodheshin ne nje varke me vela, ne nje udhetim mes Bahreinit dhe Dubait. “Ngjarja ka ndodhur me 25 nentor dhe funksionaret e ministrise sone jane vene ne kontakt me autoritetet iraniane ne Londer dhe Teheran”, ka deklaruar minis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.644Z

Izraeli: Venezuela dhe Bolivia mbeshtesin Iranin

Venezuela dhe Bolivia mbeshtesin programin berthamor iranian. Keshtu behet e ditur ne nje raport te Ministrise se Jashtme izraelite. Raporti i referohet informacioneve ne baze te te cilave Venezuela furnizon me uranium Iranin, ne kuader te politikes se ngushte mes Karakasit dhe Teheranit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama