Rezultate te kerkimit per termin: +Ministrise

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:52.271Z

Listat, PS tjeter leter Ministrise

Partia Socialiste i ka derguar sot nje tjeter leter Ministrise se Puneve te Brendshme. Ne letren e saj, partia me e madhe e opozites ka kerkuar serish listen e zgjedhesve ne shkalle vendi sipas qendrave. “Ka mungese te plote transparence ne komunikimin institucional. Mazhoranca po

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.793Z

Kanalet e ministrise

Nga Berat Buzhala Me pikellim te thelle, Ministria e Puneve te Jashtme e Republikes se Kosoves, permes kanaleve zyrtare, te marten e ka konfirmuar lajmin e hidhur se Unioni i Komoreve e ka pranuar Kosoven shtet te pavarur. Ministria e Puneve te Jashtme, ne krye me ministrin e pafat Skender Hyseni, l

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.819Z

Proteste e Forumit Socialist para Ministrise se Jashtme

Te rinj, anetare te Forumit Rinor Socialist jane vendosur para Ministrise se Jashtme ku kane protestuar per levizjen e lire dhe pa viza ne Europe. Perfaqesuesja e ketij forumi, Elisa Spiropali, pas deklarates se Ministrise se Jashtme se shqiptaret nuk mund te levizin lirshem se jane te fu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:21.907Z

Zyrtaret e ministrise pranojne aferat

Redinalda Caushaj Zyrtaret e Ministrise se Punes, Ceshtjeve Sociale dhe Shanseve te Barabarta pranojne akuzat per shperdorim detyre dhe korrupsion pasiv. Ish-sekretari i Pergjithshem i ketij dikasteri, Spartak Gjini dhe kreu i prokurimeve, Llambi Tarka, do te gjykohen me gjykim te shkurtuar, ndersa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.576Z

Plagosen dy persona perballe Ministrise se Drejtesise

TIRAN - Dy persona mbeten te plagosur ne nje aksident ne Tirane perpara Ministrise se Drejtesise mengjesin e djeshem pas perplasjes mes dy automjeteve ndersa policia arrestoi ne gjendje te dehur drejtuesin e nje prej veturave i dyshuar si shkaktar i aksidentit. Elton Doda 21 vjec nga Bulqiza banue

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.787Z

Mesuesit e dispozicionit proteste para ministrise

Arsimtaret Punesimi te behet permes konkursit dhe kritereve profesionale Dhjetera mesues kane protestuar para Ministrise se Arsimit. Me 6 shtator diten e fillimit te vitit te ri shkollor qindra mesuesve ne te gjithe vendin u eshte komunikuar se nuk do te jene me mesues dispozicioni. Disa dite me pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.741Z

Mesuesit proteste para Ministrise se Arsimit

Mesuesit kundershtojne vendimin e Ministrise se Arsimit per heqjen e kontigjentit te mesimdhenesve qe jane ne dispozicion. Jane rreth 200 mesues qe kane protestuar sot para dikasterit kryesor arsimor te cilet kane kerkuar ndryshimin e vendimit te ministrit Myqerem Tafaj.Sipas tyre heqja

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama