Rezultate te kerkimit per termin: +Ministrit

Meta: total 1000 / total_found 60287 / time 0.024 / keyword[0] ministrit / docs[0] 60287 / hits[0] 89291 /
No Pic available
  • 2019-02-26

Spiunoi për llogari të Iranit-armik, 11 vite burg ish-ministrit izraelit

Një ish-ministër izraelit u dënua me 11 vjet burg të martën, pas vërtetimit të akuzave për spiunim te armiku kryesor i vendit të tij, Irani. Gonen Segev, i cili shërbeu si ministër i Energjisë dhe Infrastrukturës, kishte rënë dakord paraprakisht për një ujdi fajësi me prokurorët,

Babalja, gjykata pro Salianjit: Prokuroria deri më 20 mars duhet të
  • 2019-02-25

Babalja, gjykata pro Salianjit: Prokuroria deri më 20 mars duhet të

Kërkesa e deputetit të Partisë Demokratike, Ervin Salianji për moszgjatjen e mëtejshme të hetimeve për çështjen Babalja është pranuar nga Gjykata e Tiranës. Gjykata vendosi sot për ti lënë afat prokurorisë deri në 20 mars që të kryejë të gjitha veprimet hetimore dhe të vendosë

Rama për median italiane: Nuk ka kaos! Opozita ka frikë nga drejtësia
  • 2019-02-24

Rama për median italiane: Nuk ka kaos! Opozita ka frikë nga drejtësia

Për Kryeministrin Edi Rama në Shqipëri nuk ka kaos, por se është opozita ajo që po i fryn zjarrit. Duke folur në një intervistë për të përditshmen italiane IlFatto Quotidiano, Rama thotë se, lënia e mandateve të deputetëve bëhet për të bllokuar reformën në drejtësi. Zoti Rama,

Ngjela tallet me Shalsin: Rama të përdor ty si zhurmues!
  • 2019-02-22

Ngjela tallet me Shalsin: Rama të përdor ty si zhurmues!

Në emisionin Open të gazetares Eni Vasili ka pasur një debat të ashpër midis avokatit Spartak Ngjela dhe ministrit Eduard Shalsi. Teksa po diskutohej për çështjen e djegies së mandateve, avokati e cilësoi Shalsin si gomar dhe i tha se kryeministri Edi Rama e përdor atë për të bërë zh

Protesta përpara Kuvendit, opozita: Ska skenar dhune
  • 2019-02-20

Protesta përpara Kuvendit, opozita: Ska skenar dhune

Opozita e Bashkuar dënon më forcë deklaratën e Policisë Politike dhe të Ministrit të fundit të Brendshëm të diktaturës komuniste për nxitjen e dhunës nga opozita në protestën e së enjtes para Kuvendit të Shqipërisë. Nëse ka një skenar dhune apo sulmi ndaj institucioneve, ky sken

No Pic available
  • 2019-02-19

DIASPORA SI MBUSHËSE SALLASH

Petrit Kuçana Gati e pabesueshme ka qenë shifra e publikuar nga qeveria shqiptare për të ashtuquajturin samit i Dytë i diasporës. Shuma prej 66 milionësh mbetet enigma e pazgjidhshme e çfarë-ve dhe pafundësisë së Pse-ve. Në kufijtë e çmendurisë mbetet shpërndarja e shifrave, ku 120

Manjani nuk kursen Lefter Kokën: Mos u bëj fasadë!
  • 2019-02-19

Manjani nuk kursen Lefter Kokën: Mos u bëj fasadë!

Në kohën kur Ilir Meta bashkoi forcat me Edi Ramën për të mposhtur së bashku Sali Berishën në zgjedhjet e 2013-ës dhe deri në procesin e ardhshëm zgjedhor, Ylli Manjani dhe Lefter Koka kanë qenë lojtar të të njëjtit ekip. Madje dy ish-ministrat e LSI në qeverinë Rama1 kanë qenë e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama