Rezultate te kerkimit per termin: +Ministrja

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.085Z

Gjosha-Sattler Mbeshtetje nga Austria per procesin e integrimit

Transmetuar me 18042016 - 1557 Tirane 18 prill 2016 NOAal - Ministrja e Integrimit Europian Klajda Gjosha ne nje takim me ambasadorin e Austrise ne Shqiperi Johann Sattler vleresoi marredheniet e shkelqyera mes dy vendeve duke shpreh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:00.248Z

Gjosha në Spanjë, merr mbështetje për ekspertizë për reformat

Në ditën e dytë të vizitës zyrtare në Spanjë, Ministrja e Integrimit Europian, Klajda Gjosha zhvilloi një takim me Këshilltarin e Kryeministrit për Çështjet Europiane të Spanjës, Jorge Toledo. Gjosha theksoi rëndësinë madhore që ka për Shqipërinë proçesi i integrimit dhe inform

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.249Z

Gjosha në shtëpinë e fëmijës: Ti sigurojmë të ardhme dhe përkujdesje

Teksa vizitoi Shtëpinë e Fëmijës në Vlorë, ministrja e Integrimit Klajda  Gjosha apeloi për përkujdesje dhe kushte më të mira për fëmijët. Në Vlorë ishin edhe përfaqësues të BE për te garantuar mbështetje për më shumë barazi sociale. Ministrja e Integrimit Europian,znj. Klajd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.250Z

Zhvillimi i Fierit, Gjermeni: Turizmi dhe peshkimi fuqizojnë zonën

Ministrja e Zhvillimit Urban Eglantina Gjermeni ka inspektuar në Fier, punimet në pedonalen e bulevardit kryesor Jakov Xoxa dhe atë në rrugën Muharrem Agolli, financim i fondit të zhvillimit të rajoneve. E shoqëruar nga kryebashkiaku Armando Subashi, ministrja Gjermani, tha se turizmi dhe p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:36.987Z

Kriza e refugjatëve: Shqipëria sdo ngrejë mure, do kryhet regjistrim

Ministrja e Integrimit, Klajda Gjoshja, ka pohuar nga Korça se Shqipëria është e përgatitur për të pritur çdo fluks të mundshëm emigrantësh.  Ministrja Gjosha garantoi se vendi ynë nuk do të ngrejë mure kundër emigrantëve, por secili prej tyre do ti nënshtrohet proçesit të regjis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.942Z

Gjosha: Me rëndësi përfshirja estudentëve në integrimit drejt BE

ELBASAN - Ministrja e Integrimi, Klajda Gjosha ka nisur një tur takimesh me studentë në rrethe, me synim përfshirjen e të rinjve në procesin e integrimit. Takim e parë Gjosha e ka pasur me studentë të të gjithë fakulteteve të Elbasanit. Gja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:13.476Z

Kritikat e Blushit për emërimet në administratë

Tiranë - Ministrja e Inovacionit dhe Administratës Publike, znj. Milena Harito raporti dje në komisionet parlamentare për administratën publike dhe buxhetin e vitit të ardhshëm. Ajo theksoi se çështjet e reformës së administratës publike është një nga pesë prioritet e BE-së. Minis

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama