Rezultate te kerkimit per termin: +Minor +Planet

Total: 4
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:57.030Z

Një asteroid sa një një autobus, iu afrua Tokës

UASHINGTON- Një asteroid me madhësinë e një autobusi kaloi prane Tokës, njoftuan ekspertët e qendrës "Minor Planet"."Asteroidi ishte me përmasa 19 me 6,0 metra", deklaroi Gareth Williams, drejtor i asociuar pranë qendrës. "Objekti qiellor papritur u

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:57.025Z

Një asteroid sa një një autobus, u përplas me Tokën

UASHINGTON- Një asteroid me madhësinë e një autobusi u përplas sot me Tokën, njoftuan ekspertët e qendrës "Minor Planet"."Asteroidi ishte me përmasa 19 me 6,0 metra", deklaroi Gareth Williams, drejtor i asociuar pranë qendrës. "Objekti qiellor u

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.876Z

Asteroidi që morri emrin e vajzës shqiptare: Kjo është Pranvera që i krenoi të gjithë

Lajmi se në Gjithësi një asteroid u emërua me emrin e vajzës shqiptare, Pranvera Hyseni, bëri të ndihen krenarë mijëra njerëz. Asteroidi i zbuluar në vitin 2000 nga Katalina Sky Survey, u vendos të quhet Pranvera Hysniu nga Minor Planet Centre, departament në Universitetin e Harvardit.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:08.762Z

Koncert në kujtim të Gjon Simonit

 Koncerti në kujtim të muzikantit të mirënjohur Gjon Simoni (1936-1999), që u zhvillua në Hollin “Gjon Simoni”, të Radio Tiranës, më 2 korrik me pjesëmarrjen e formacionit koral të TKOB, sopranos Mimoza Kosturi, në drejtimin e dirigjentit Oleg ARAPI, shënoi dhe mbylljen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:57.557Z

Çfarë ka ndodhur më 25 korrik?

306 – Konstandini shpallet perandor nga legjionet e tij – praktikë e zakonshme e shpalljes së perandorëve të Romës ku legjionet gjithashtu rrëzonin perandorë; 9 vjet më vonë, më 315, Harku i Konstandinit përfundon pranë Koloseut për të përkujtuar fitoren e tij në betejën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:28.841Z

Bashkimi politik, kushti për mbijetesën e Europës

Joshka Fisher/ Ish-ministër i Jashtëm i Gjernanisë -Kriza aktuale e evropianëve për sa i përket besimit në Evropë është shumë më e rrezikshme se sa ajo e shqetësimeve të reja për tregjet. Rendi i vjetër politik i Evropës ishte i bazuar në konkurrencën, mosbesimin, rivalitetet pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.383Z

Shopen ne Shqiperi

Ambasada e Republikes se Polonise ne bashkepunim dhe me Ambasaden e Republikes se Frances dhe Shoqaten "F. Chopin" ne Shqiperi per disa jave me radhe ne kuader te 200 vjetorit te lindjes se Chopin do te organizoje disa aktivitete. Sipas renditjes ato do te jene: MARS 28.02- Inaugurimi i Sheshit Ch

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama